Šestica Toronta u najvećem NHL derbiju

NHL 24. feb 20197:12 > 7:29
Patrick Smith, Getty Images Sport

U okršaju dve najtrofejnije NHL ekipe Toronto Mejpl Lifsi slavili su protiv Montreal Kanejdijensa 6:3. I to posle velikog preokreta.

Mnogo bolje počeo je Montreal. U stvari u čitavoj prvoj trećini bili su bolji, vodili 3:0 golovima Šoa, Tatara i Petrija. Metjus i Enis su u drugoj sa dva gola smanjili na 3:2, a onda neverovatnih poslednjih 20 minuta. Prvo je Nilander izjednačio, da bi u poslednja dva minuta gledali rapsodiju Mejpl Livsa. Hajmen je doveo Toronto u 59. minutu u vođstvo 4:3.

Ipak, na kraju još dva gola Džonson i Hajmen pogađaju praznu mrežu i ostvaruju siguran trijumf. Toronto je četvrti na Istoku sa 78 bodova, dok je Montreal sedmi sa 62 utakmice.

Ostali rezultati: Njujork Rendžers – Nju Džetsi 5:2, Sent Luis – Boston 2:1, Kolumbus – San Hoze 4:0, Dalas – Karolina 0:3, Florida – L. A. Kings 6:1, Nešvil – Kolorado, Filadelfija – Pitsburg 4:3, Edmonton – Anahajm 2:1, Vankuver – Njujork Ajlanders 4:0.