Getty Images Sport, Bruce Bennett

Hokej

27.02.2019 | 06.29 > 06:36

NHL: Kalgari redom ruši, Bostonu derbi

Protekle noći odigrano je 11 mečeva u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a osim Kalgarija ostali timovi iz vrha Zapadne konferencije pretrpeli su poraze.

Kalgari

Bruce Bennett, Getty Images Sport

Kalgari

Kalgari je na gostujućem ledu savladao Njujork Ajlanderse 3:1 i sa šestim uzastopnim trijumfom učvrstio se na prvom mestu na Zapadu sa 87 bodova.

Tkačuk je vodeo Flejmse u vođstvo u 23. minutu, četiri minuta kasnije izjednačio je Bejli, a meč je rešen u uvodnom delu poslednje trećine. Beklund je u četvrtom minutu odlučujuće deonice pogodio za 2:1, a ubrzo je Anderson overio trijumf timu iz Kanade.

Boston je u derbiju večeri pred svojim navijačima bio ubedljiv protiv drugoplasirane ekipe sa Istoka San Hozea 4:1.

Bruinsi su ostravili osmu pobedu u minulih devet mečeva, a sve je bilo rešeno već u 43. minutu kada je Marčand postigao pogodak za konačnih 4:1. Boston je drugi na Istoku sa 83 boda, dok je ekipa Tampa Bej neprikosnovena sa 100 bodova.

Ludi meč u Pitsburgu pripao Pingvinima posle penala

Neverovatan meč odigrali su Pitsburg i Los Anđeles. Iako je domaćin ušao u meč kao veliki favorit bilo je svega i na kraju drama je dostigla vrhunac pa su penali morali da odlučuju.

Kolorado lider Zapada, Vegas slavio u Dalasu

Protekle noći odigrane su samo dve utakmice u najjačoj hokejaškoj sveta - Kolorado je na svom ledu bio bolji od Nju Džersi Devilsa rezultatom 3:1, dok je Vegas Golden Najts u Teksasu savladao Dalas Stars 3:2.

Peta smena trenera u NHL od početka sezone

Novo ime na spisku trenera koji su u NHL dobili otkaz od početka sezone je Piter Debur, dosadašnji trener San Hoze Šarksa.

Dalas Stars otpustio trenera zbog neprofesionalizma

Dalas Stars potvrdio je u utorak da je Džimu Montgomeriju uručen otkaz.

NHL: Domaći uspešniji, strelci Lučić i Kopitar

Protekle noći u najjačoj hokejaškoj ligi sveta odigrano je 11 utakmica, a gosti su zabeležili samo tri pobede.

Kepsi melju za šestu u nizu

Hokejaši Vašington Kepitolsa ostvarili su pobedu u gostima protiv Anahajma 3:2 i na taj način produžili niz pobeda u šampionatu.

Kapitalsi nastavili pobednički niz

U noći između srede i četvrtkau NFL su odigrana četiri meča. Pobede su ostvarili Kolorado Avelanš, Pitsburg Pingvinsi, Otava Senatorsi i Vašington Kapitalsi.

Bruinsi ne staju, Kanejdijensi prekinuli užasni niz

Ekipa Boston Bruinsa zabeležila je osmi uzastopni trijumf, ovoga puta pali su Karolina Hurikensi sa 2:0.

Pastrnak ne staje za 7. u nizu Bruinsa, Koivu 1000. meč

Ekipa Boston Bruinsa ostvarila je sedmu pobedu u nizu, pošto je savladala Montreal Kanejdijense sa 3:1.

Het-trik Ovečkina za petardu Kepitolsa

Prošlogodišnji osvajač Stenli kupa Vašington Kepitolsi ubedljivo su slavili u gostima protiv jedne od najvećih NHL franšiza a briljirao je legendarni Rus.

Boston od 0:2 do pobede, preokret i u Vašingtonu

Vodeća ekipa NHL karavana Boston Bruinsi došla je do šeste uzastopne pobede, pošto je uprkos velikom zaostatku slavila u svom Ti Di Gardenu protiv Njujork Rendžersa

Šarksi i treći vezani meč dobili posle produžetka

Devet mečeva odigrano je u NHL u noći između ponedeljka i utorka. Tri duela rešena su nakon produžetaka, jedan nakon penala, a kao gosti su pobedu upisali samo San Hoze Šarksi.

Nekadašnji igrač optužio trenera Flejmsa za rasizam

Kalgari Flejms i poraženi su nakon produžetka na gostovanju Pitsburg Pingvinsima, ali su u centar pažnje u noći između ponedeljka i utorka došli zbog tvrdnje nekadašnjeg igrača da ga je trener Bil Piters vređao na rasnoj osnovi pre deset godina.

Bruinsi od 2:4 do pobede i nastavka serije

Spektakularan meč odigran je u Ti Di Gardenu u Bostonu. Minesota je vodila 4:2 protiv Bruinsa, ali na kraju meč je odlučen u produžetku u korist domaćina.