Preokret šampiona, Pitsburg pao u Bafalu

NHL 2. mar 20197:27 > 7:40
Christian Petersen, Getty Images Sport

Aktuelni šampion Vašington Kepitols zabeležio je pobedu na gostovanju Njujork Ajlandersima posle preokreta 3:1. Izuzetno zanimljiv duel odigran u Bafalu, gde su Sejbersi posle produžetka savladali Pitsburg Pingvinse 4:3.

Ajlandersi su poveli već posle dva minuta i 43 sekunde golom Kunackog. Kako je počelo očekivalo se mnogo golova, ali ih nije bilo sve do treće trećine. Ipak, na samom startu poslednje deonice Kepsi izjednačuju preko Vrane u 44. minutu. Samo minut kasnije Aleks Ovečkin koristi situaciju sa igračem više i doneo potpuni preokret 2:1. Uspešno su gosti držali tu prednost, da bi konačan rezultat postavio Ti Džej Oši minut i po pre kraja kada je pogodio prazan gol. Sada su obe ekipe izjednačene na četvrtom mestu Istoka sa po 81 bodom.

Bafalo Sejbersi dočekali su Pitsburgu u meču sa tri promene vođstva. Domaćin je vodio 1:0 i 2:1, Pingvini su u samo minut u finišu druge trećine preokrenuli na 3:2, a Bafalo se prvo vratio i izjednačio dva i po minuta pre kraja da bi u produžetku Šeri doneo veliki trijumf. Pitsburg je ostao deveti na Istoku sa 75 bodova, a Sejbersi su 11. sa 68 bodova.

Ostali rezultati: Nju Džersi – Filadelfija 3:6, Njujork Rendžers – Montreal 2:4, Karolina – Sent Luis 5:2, Vinipeg – Nešvil 5:3, Anahajm – Vegas Golden Najts 0:3, San Hoze – Kolorado 4:3.