Spektakularan gol Radulova, Dalas iznenadio Kalgari

NHL 28. mar 20196:42 > 6:47
Tom Pennington, Getty Images Sport

Protekle noći odigrano je četiri utakmice u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a iznenađenje je priredila ekipa Dalasa koja je na gostujućem ledu pobedila vodeći tim Zapdane konferencije Kalgari 2:1.

Ekipa iz Teksasa je povela spektakularnim pogotkom Aleksandra Radulova u 18. minutu saigračem više. Ruski hokejaš je započeo napad gostiju od svog gola, izigrao je kompletnu odbranu Flejmsa i najavio veliku pobedu Starsa.

U drugom periodu nije bilo golova, da bi Finac Miro Heiskanen u 53. minutu, ponovo sa igračem više, duplirao prednost Dalasa. Konačan rezultat postavio je Ti Džej Brodi minut i po pre kraja.

Dalas je sedmi na Zapadu sa 86 bodova, dok je kanadska ekipa prva sa 101 bodom.

Drugoplasirani tim Istoka Boston je opravdao ulogu favorita protiv Njujork Rendžersa 6:3, Filadelfija je posle boljeg izvođenja penala savladala Toronto 5:4, dok je Kolorado u Denveru pobedio Las Vegas 4:3.