Panarin i Dušen vodili Kolumbus do brejka u Bostonu

NHL 28. apr 20196:57 > 7:14
Adam Glanzman/Getty Images

U drugom meču polufinalne serije istočne konferencije Kolumbus je kao gost pobedio Boston posle produžetka 3:2 i došao do izjednačenja u seriji na 1:1.

Domaćin je dva puta vodio, ali je na kraju ostao praznih šaka. Prvo je Grelčik u osmom minutu postigao pogodak za 1:0, a Pastarnak u 23. za 2:1. Oba puta Kolumbus je uzvraćao preko sjajnog Artemija Panarina i izborio produžetak. U dodatnom vremenu igralo se čak 23 minuta dok gol nije postignut, a briljirao je na golu Sergej Babrovski, koji je samo u tom periodu imao 10 odbrana, od ukupno 29. Međutim, junak je bio Met Dušen, koji je na asistenciju Panarina postigao taj pobedonosni gol za pobedu i izjednačenje u seriji.

Sada se serija seli u Kolumbus, gde će se igrati dva naredna meča. Prvi je na programu u noći utorka na sredu.