Pool, Getty Images

Hokej

03.05.2019 | 07.19

NHL: Kolorado i Boston poravnali na 2-2

Hokejaši Kolorado Avelanša izjednačili su na 2-2 u polufinalnoj seriji zapadne konferencije NHL, pošto su su u četvrtoj meču na svom ledu savladali San Hoze Šarkse sa 3:0.

Colorado Avalanche

Matthew Stockman /Allsport/Getty Images

Posle prve trećine bez pogotka, Kolorado je poveo u Pepsi centru u Denveru u 31. minutu pogotkom Mekinona. Taj rezultat bio je aktuelan do 44. kad je Vilson povisio na 2:0 sa igračem više, da bi u 59. Džonson postavio konačan ishod na prazan gol.

Peta utakmica na programu je u noći između subote i nedelje od 4 časa po našem vremenu u San Hozeu. U konferencijsko finale će ekipa koja prva dođe do četiri trijumfa.

I u polufinalnom duelu Istoka između Kolumbus Blu Džeketsa i Boston Bruinsa rezultat je 2-2 posle četvrtog meča. Bruinsi su došli do brejka pobedom od 4:1 i povratili prednost domaćeg terena.

Pastrnak je u trećem minutu doveo goste u vođstvo, da bi u osmom Bergeron povisio 2:0, pošto je prethodno Džener promašio penal. Panarin je minut kasnije smanjio na 2:1, a do kraja su viđena još dva gola u mreži Kolumbusa. Strelci su bili Kuralji u 49. i ponovo Bergeron u 58. sa igračem više.

Naredna utakmica igra se u noć između subote i nedelje od 1:15 po našem vremenu u Masačusetsu.

Prvi put posle 49 godina: U finalu će se svirati Bluz

Hokejaši Sent Luis Bluza plasirali su se u veliko finale NHL pošto su savladali San Hoze Šarkse sa 4-2 u finalnoj seriji zapadne konferencije.

NHL: Branilac titule pobedom startovao plej-of

Aktuelni šampioni NHL Vašington Kepitalsi pobedili su na svom ledu u prvoj utakmici prve runde plej-ofa Karolina Hurikejnse sa 4:2.

Flejmsima derbi u San Hozeu

Hokejaši Kalgari Flejmsa savladali su San Hoze na strani u derbiju Zapadne konferencije NHL sa 5:3.

Kepitalsi pali kod kuće

Hokejaši Minesota Vajlda pobedili su aktuelne šampione NHL Vašington Kepitalse na njihovom ledu rezultatom 2:1.

Avalanš uništio Vinipeg, Flejms jači od Ajlandersa

Hokejaši Kolorado Avalanša pobedili su Vinipeg Džetse na svom ledu ubedljivim rezultatom 7:1 u okvir NHL.

NHL: Tampa sigurna u derbiju, poraz šampiona

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga pobedili su na svom ledu Kalgari Flejms u okviru NHL rezultatom 6:3.

Šampion pao, Flejmsi jači od Hurikejnsa

Hokejaši Boston Bruinsa pobedili su aktuelnog šampiona NHL Vašington Kepitalse na gostovanju rezultatom 1:0.

Bruinsi sigurni, poraz Kalgarija

Hokejaši Boston Bruinsa upisali su treću pobedu u nizu pošto su na svom ledu savladali Nešvil Predatorse sa 5:2.

NHL: Vinipeg u produžetku rešio derbi

Hokejaši Vinipeg Džetsa pobedili su na svom ledu Tampa Bej Lajtning posle preokreta rezultatom 5:4 u derbiju NHL.

NHL: Šarksi ubedljivi, Oilersi slavili posle penala

Hokejaši San Hoze Šarksa pobedili su Karolina Harikejnse rezultatom 5:1 u okvir NHL.

Toronto siguran, Avalanš gazi redom

Hokejaši Toronto Mejpl Lifsa savladali su San Hoze Šarkse na svom ledu rezultatom 5:3 i tako upisali treću uzastopnu pobedu u NHL.

NHL: Predatorsi neumoljivi

Hokejaši Nešvil Predatorsa pobedili su Kolorado Avelanš na gostovanju rezultatom 4:1 u okvriu NHL.

NHL: Predatorsi i Tampa čuvaju vrh

Hokejaši Nešvil Predatorsa pobedili su Vegas Golden Najtse kod kuće 4:1 i zadržali prvu poziciju u zapadnoj konferenciji.

Kolorado slavio u Karolini, Bafalo siguran

Hokejaši Kolorado Avelanša savladali su Karolina Harikejns na gostovanju 3:1 i upisali drugu uzastopnu pobedu.

NHL: Devilsi "okrenuli" Šarkse

Hokejaši Nju Džersi Devilsa pobedili su San Hoze Šarkse kod kuće posle preokreta 3:2 u okviru NHL.

NHL: Tampa u finalu Istoka

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga plasirali su se u finale istočne konferencije trijumfom u seriji nad Boston Bruinsima 4-1, pošto su u petom meču slavili rezultatom 3:1.