Getty Images Sport, Bruce Bennett

Hokej

16.05.2019 | 05.47 > 05:56

Veče preokreta i veliki previd za brejk Šarksa

Hokejaši San Hozea posle produžetka pobedili su Sent Luis u gostima 5:4 i u finalnoj seriji Zapadne konferencije NHL lige poveli sa 2-1.

Igrači San Hozea

Ezra Shaw, Getty Images Sport

Trijumf Šarksima svojim drugim pogotkom obezbedio je Šveđanin Erik Karlson u šestom minutu ekstra vremena, a gosti su imali i sreće jer sudije nisu videle očigledno igranje rukom jednog igrača gostujućeg tima nekoliko trenutaka pre odlučujućeg momenta.

San Hoze je poveo u 14. minutu upravo golom Karlsona, a tri minuta i 21 sekund kasnije vođstvo gostiju duplirao je Džoe Tornntom prvim od svoja dva pogotka. Aleksander Stin je posle 78 sekundu druge trećine smanjio prednost Šarksa, da bi Tornton samo 18 sekundi kasnije vratio dva gola viška Šarksima.

Međutim, to je bio uvod u sjajan period domaće ekipe, koja je pogocima Vladimira Tarasova i dvostrukog strelca Davida Perona (drugi gol sa igračem više) preokrenula i u poslednju deonicu ušla sa vođstvom 4:3.

Sent Luis je odolevao napadima gostiju sve do minut pre kraja, kada je najbolji strelac doigravanja Logan Kutjor izjednačio. Brejk timu iz Kalifornije obezbedio je Karlson i tako vratio prednost domaćeg terena.

You Tube

U finalu Istoka Boston vodi protiv Karoline 3-0.

NHL zvezda posetila KK Partizan

Hokejaš Edmontona i nekadašnji osvajač Stenli kupa Milan Lučić pauzu u NHL šampionatu iskoristio je da sa porodicom poseti Beograd.

Ubedljivi Boston vratio prednost domaćeg terena

Hokejaši Bostona deklasirali su Sent Luis u trećoj utakmica finala Stenli kupa 7:2 za vođstvo od 2-1 u seriji.

Veliki preokret Bostona za vođstvo u finalu Istoka

Hokejaši Bostona ubedljivo su pobedili Karolinu u prvoj utakmici finala Istočne konferencije NHL šampionata - 5:2.

Neverovatna završnica i pobeda Sent Luisa za 2-1

Hokejaši Sent Luisa vratili su brejk Dalasu i pobedom u Teksasu 4:3 poveli su u polufinalu Zapadne konferencije NHL lige rezultatom 2-1.

NHL: Neverovatan preokret u San Hozeu, prošao i Boston

Hokejaši Bostona ubedljivo su pobedili Toronto u odlučujućoj sedmoj utakmici prve runde plej-ofa 5:1 i u polufinalu Istočne konferencije sastaće se sa Kolumbusom, koji je sa 4:0 eliminisao najbolji tim ligaškog dela takmičenja Tampa Bej.

Četiri puta po 2-1, šampion deklasiran

Hokejaši Toronta i Karoline ostvarili su pobede u trećim mečevima Istočne konferencije plej-ofa NHL šampionata, dok su na Zapadu do drugih trijuma došli Nešvil i Kolorado.

Gde baš na njega... Ovečkin i klasičan nokaut (VIDEO)

Napadač Vašingtona Aleksandar Ovečkin u trećoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Istočne konferecnije NHL šampionata nokautirao je igrača Karoline Andreja Svečnikova.

Tri produžetka, Nešvil, Boston i Kolorado izjednačili

Protekle noći odigrane su četiri utakmice prve runde plej-ofa NHL šampionata, a čak tri odlučene su u produžetku. Vašington je ui potpunosti iskoristio prednost domaćeg leda, dok su Nešvila, Bostona i Kolorada slavili posle poraza u prvim mečevima.

NHL: Karolina posle 10 godina u plej-ofu

U noći četvrtak na petak odigrano je 12 mečeva u najjačoj hokejaškoj ligi sveta (NHL), a rešena je i poslednje nedoumice kada su u pitanju učesnici plej-ofa iz Zapadne konferencije.

Spektakularan gol Radulova, Dalas iznenadio Kalgari

Protekle noći odigrano je četiri utakmice u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a iznenađenje je priredila ekipa Dalasa koja je na gostujućem ledu pobedila vodeći tim Zapdane konferencije Kalgari 2:1.

NHL: San Hoze treći tim u plej-ofu, Boston ubedljiv

Protekle noći odigrano je deset mečeva u najjačoj hokejaškoj ligi sveta (NHL), a posle Tampa Beja i Kalgarija plasman u plej-of obezbedio je i San Hoze iako protekle noći nije izlazila na led.

NHL: Nemilosrdni Tampa Bej i San Hoze

Vodeći timovi Istočne i Zapadne konferecnije, Tampa Bej i San Hoze ostvarili su ubedljive pobede u najjačoj hokejaškoj ligi sveta.

NHL: Porazi lidera, tri gola Zukera

Protekle noći odigrano je 11 mečeva u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a iznenađujuće poraze pretrpeli su lideri Istočne i Zapadne konferencije Tampa Bej i Kalgari.

NHL: Kalgari redom ruši, Bostonu derbi

Protekle noći odigrano je 11 mečeva u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a osim Kalgarija ostali timovi iz vrha Zapadne konferencije pretrpeli su poraze.

Nezaustavljivi Tampa i Sent Luis, 42 odbrane Hubodina

Protekle noći u najjačoj hokejaškoj ligi sveta odigrano je devet utakmica, a vodeći NHL šampionata Tampa Bej je ostvario sedmi uzastopni trijumf.

Sent Luis deset u nizu, Malkin presudio Rendžersima

Hokejaši Sent Luisa seriju pobeda nastavili su na gostovanju Minesoti 4:0, dok je Pitsburg u sjajnom meču na svom ledu savladao Njujork Rendžerse - 6:5.