Getty Images Sport, Bruce Bennett

Hokej

16.05.2019 | 05.47 > 05:56

Veče preokreta i veliki previd za brejk Šarksa

Hokejaši San Hozea posle produžetka pobedili su Sent Luis u gostima 5:4 i u finalnoj seriji Zapadne konferencije NHL lige poveli sa 2-1.

Igrači San Hozea

Ezra Shaw, Getty Images Sport

Trijumf Šarksima svojim drugim pogotkom obezbedio je Šveđanin Erik Karlson u šestom minutu ekstra vremena, a gosti su imali i sreće jer sudije nisu videle očigledno igranje rukom jednog igrača gostujućeg tima nekoliko trenutaka pre odlučujućeg momenta.

San Hoze je poveo u 14. minutu upravo golom Karlsona, a tri minuta i 21 sekund kasnije vođstvo gostiju duplirao je Džoe Tornntom prvim od svoja dva pogotka. Aleksander Stin je posle 78 sekundu druge trećine smanjio prednost Šarksa, da bi Tornton samo 18 sekundi kasnije vratio dva gola viška Šarksima.

Međutim, to je bio uvod u sjajan period domaće ekipe, koja je pogocima Vladimira Tarasova i dvostrukog strelca Davida Perona (drugi gol sa igračem više) preokrenula i u poslednju deonicu ušla sa vođstvom 4:3.

Sent Luis je odolevao napadima gostiju sve do minut pre kraja, kada je najbolji strelac doigravanja Logan Kutjor izjednačio. Brejk timu iz Kalifornije obezbedio je Karlson i tako vratio prednost domaćeg terena.