Crvenim krilima pripala đavolska drama

NHL 26. nov 20166:23 > 6:28
Jonathan Daniel, Getty Images

Detroit Red Vingsi u najuzbudljivijem meču večeri savladali kao gosti Nju Džersi Devilse posle produžetka 5:4. Pobede još zabeležili Nešvil, Kalgari, Kolumbus, Dalas i Arizona.

Junaci pobede gostiju iz „Motor sitija“ bili su strelac pobedonosnog gola Majk Grin i dvostruki strelac Frans Nilsen, koji je i asistirao Grinu u četvrtom minutu produžetka. Pre toga bilo je čak četiri preokreta. Prvo je Mur doveo domaćina u sedmom minutu, ali svega minut kasnije Nilsen je sa igračem manje doneo izjednačenje, a vrlo brzo i doneo prvi preokret. Potom su u drugoj trećini Kamaleri i Zaha doneli novo vođstvo domaćinu, ali novi preokret je usledio golovima Larkina dve sekunde pre kraja druge deonice i svega 43 sekunde od početka treće. Adam Enrike je pet minuta pre kraja doneo izjednačenje i produžetak, ali Đavoli nisu mogli više od boda.

Produžetaka je bilo i u Finiksu, gde je Arizona tek posle penala savladala Edmonton 3:2. Gosti su poveli 2:0, a asistent kod prvog gola bio je Milan Lučić, a onda je domaćin stigao do produžetka, a potom su Kojoti bolje izvodili penale i na kraju pokupili dva boda.

Ostali rezultati: Dalas – Vankuver 2:1, Nešvil – Vinipeg 5:1, Boston – Kalgari 1:2, Tampa Bej – Kolumbus 3:5.