Pobeda Edmontona, Lučić asistent

NHL 30. dec 20166:25 > 6:30
Getty Image/Codie McLachlan

U derbiju Zapada Edmonton Oilersi savladali su Los Anđeles Kingse 3:1, a asistent kod drugog gola Naftaša bio je dojučerašnji hokejaš Kraljeva Milan Lučić.

Prethodno je Marun u 23. minutu doveo domaćina u vođstvo. Na početku treće trećine, u četvrtom minutu Šor je izjednačio, ali samo tri minuta kasnije Griba je doneo novo vođstvo. Jedan od asistenata bio je i Milan Lučić. Konačan rezultat postavio je Nadžent Hopkins, pošto je 14 sekundi pre kraja pogodio prazan gol.

Inače trijumf Edmontona bio je jedan od svega tri koliko su ostvarile domaće ekipe, dok su gosti bili bolji u čak devet okršaja. Boston je nastavio sa dobrim partijama i slavio u Bafalu protiv Sejbersa 4:2, Nju Džersi posle penala u Vašingtonu 2:1, Montreal posle produžetka na Floridi protiv Pantersa 3:2, Toronto na isti način i istim rezultatom protiv Tampa Beja, a isti scenario bio je u Detroitu, gde je dva boda pokupila Otava. Istim rezultatom, ali u 60 minuta Čikago je slavio u Nešvilu, Kolumbus je pobedio u Vinipegu 5:2, Njujork Rendžersi u Finiksu Arizona Kojotse 6:3, dok je Anahajm u Kalgariju slavio 3:1. Čast domaćinima, pored Edmontona spasili su Dalas protiv Kolorada 4:2 i Minesota protiv Njujork Ajlandersa 6:4.