NHL: Vašington melje, Senatorsi bolji od Rendžersa

NHL 8. apr 201721:30 > 09. apr 2017 0:09
Bruce Bennett/Getty Images

U subotu uveče po centralnoevropskom vremenu u NHL šampionatu su igrana tri meča.

Najuspešniji tim lige Vašington je u Bostonu zabeležio četvrtu uzastopnu pobedu (3:1) i Bruinsia dodatno zakomplikovao borbu za mesto u plej-ofu.

Ekipa iz prestonice SAD povela je golom Džonsona u 5. minutu, izjenačio je Miler u 36, ali su Šatenkirk samo minut kasnije i Vilijams u 40. minutu overili trijumf Kapitalsa.

Otava Senatorsi su sa 3:1 pobedili Njujork Rendžerse, te su tako i definitivno obezbedili prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Kanađani su, posle prve trećine bez golova, u drugom delu igre poveli preko Hofmana i Brasara, a u trećoj deonici je Pažo povisio na 3:0. Njujorčani su uspeli samo da smanje preko Zibanajeda u poslednjem minutu meča.

Filadelfija Flajersi su savladali Kolumbus Blu Džekitse rezultatom 4:2. Presudila je prva trećina kada su golove za Flajerse postigli Belamare i Del Zoto, dok je u trećem delu igre dato još četiri gola. Džons je bio strelac za Blu Džekitse u situaciji sa igračem više, Voraček i Provorov su uzvratili na drugoj strani, a još jedan pak u mrežu Flajersa je postigao Džener.