NHL: Loš start kanadskih timova u plej-ofu

NHL 13. apr 20176:57 > 7:00
Getty Images/Jana Chytilova

U noći između srede i četvrtka, odigrani su prvi mečevi NHL plej-ofa, a sva tri kanadska tima doživeli su poraze kod kuće.

Aktuelni šampion Pitsburg poveo je u seriji protiv Kolumbus Blu Džeketsa. U prvom meč bilo je 3:1, a sve golove Penguinsi su postgli u drugoj trećini.

Njujork Rendžersi su slavili u gostima protiv Montreal Kanadijensa 2:0. Prvi gol postigao je Taner Glas u desetom minutu, pobedu je minut pre kraja potvrdio Majkl Grabner.

Otava Senatorsi su takođe poraženi na svom ledu, bolji od njih bili su Boston Bruinsi sa 2:1. Rasprodatu arenu u Otavi šokirao je Bred Maršand pogotkom u 58. minutu.

Ni treći kanadski tim nije imao sreće. Mekler Karlson je četvrtom minutu produžetka doneo trijumf San Hose Šarksima protiv Edmonton Oilersa (3:2).

Sent Luis Bluz je takođe u produžetku trijumfovao protiv Minesote. Gol za pobedu postigao je Džoel Emdondson u 78. minutu.