Istorija – prva pobeda Zlatnih vitezova u NHL

NHL 7. okt 20175:22 > 5:45
Tom Pennington, Getty Images Sport

U noći između petka i subote u NHL šampionatu je ispisana istorija pošto je novoosnovana franšiza Vegas Golden Najtsa u svom prvom zvaničnom meču ostvarila i prvu pobedu. Zlatni vitezovi su savladali Dalas Starse sa 2:1, i to posle preokreta.

Meč za anale je odigran u „Ameriken Erlajns centru“ u Dalasu, gde je posle prve trećine bez golova, domaći tim poveo golom Tajlera Segvina na tri minuta pre kraja druge deonice.

Ali, preokret je usledio u drugom delu poslednje trećine – tvorac preokreta je bio 30-godišnji kanadski hokejaš Džejms Nil, koji je prvo postigao prvi gol u istoriji franšize iz Las Vegasa, a zatim i svom timu doneo pobedu.

Nil je izjednačio posle 10 minuta i 27 sekundi treće trećine udarcem iskosa sa desne strane, dok je gol za pobedu na 17:16 poslednjeg dela igre postigao u padu posle odlične kontre.

Igrana su, takođe, još dva meča u kojima su ubedljive pobede ostvarili Kolumbus i Tampa Bej.

Kolumbus Blu Džekitsi su, uz šat-aut, nadigrali Njujork Ajlanderse sa 5:0, a sve je bilo rešeno već sredinom druge trećine kada je Pjer Luk Duboa postavio konačan rezultat.

Tampa Bej je prvu pobedu u novoj sezoni ostvario nad Florida Pantersima rezultatom 5:3, a neizvesno je bilo do poslednjih 20 minuta (2:2), kada su meč u korist tima Lajtninga prelomili golovima Namestnikov, Kučerov i Palat.