NHL: Devilsima produžetak, Sent Luisu penali

NHL 10. nov 20176:41 > 6:44
Getty Image/Codie McLachlan

Nju Džersi Devilsi savladali su Edmonton Oilerse posle produžetaka sa 3:2, u najzanimljivijem duelu NHL lige u četvrtak uveče.

Gosti su slavili golom Draisaitla u petom mminutu produžetka i tako su došli do tek treće pobede u sezoni, dok su Devilsi pretrpeli četvrti poraz.

Niša nije nagoveštavalo iznenađenje pošto je Džersi poveo golom Bojla u 6. minutu. Početkom druge trećine izzjednačio je Slepišev, ali je Staford u 19. minutu doneo novu prednost domaćinu.

Milan Lučić se pobrinuo da meč ode u produžetke pošto je već u četvrtom minutu treće deonice doneo 2:2 svom timu.

Pobedu na svom ledu ostvarili su Filadeflija Flajersi koji su savladali Čikago Blekhokse sa 3:1 golovima Žiruksa, Voračeka i Kuturijea, dok je Marfi jedini pogodio za goste.

Flajsersi su sada sedmi na istoku sa 8-8, dok su Blekhoksi 11. na zapadu sa 7-9.

Minesota Vajld savladala je Montreal Kanejdianse sa 3:0 na gostovanju i to uz tri pogotka Zukera u poslednjoj deonici.

Drama je viđena na duelu Sent Luis Bluz – Arizona Kojoti, a domaći tim je slavio sa 3:2 posle penala. Keler i Stepan promašili su za goste, dok su Šen i Stin bili precizni za Sent Luis.

U preostalim mečevima Anahajm Daksi slavili su protiv Vankuver Kanuksa sa 4:1, a istim rezultatom Tampa Bej je pobedio LA Kingse u gostima.