Spektakl u Sent Polu, 10 golova, pali Predatori

NHL 17. nov 20177:52 > 8:03
Getty Image/Jana Chytilova/Freestyle Photo

U derbiju divizije Central zapadne konferencije NHL Minesota Vajld dočekali su aktuelne vicešampione Nešvil Predatorse i na kraju slavili 6:4.

Ipak, ništa nije nagoveštavalo ovako spektakularan meč. Posle 35 minuta bilo je 3:0 za goste, golovima Johansena, Žosija i Ekholma i pobeda Predatora bila je viđena. Ipak, do kraja druge trećine Damba i Niderajter smanjili su na 3:2. Arvidson je na samom početku poslednje deonice povisio na 4:2. Taj rezultat je bio na snazi i na isteku 53. minuta, a onda je usledio uragan domaćih. Prvo je Suter smanjio na 4:3, a samo dva minuta kasnije Stal koristi igrača više i donosi izjednačenje. Cuker je tri minuta pre kraja meča doneo potpuni preokret, a minut pre kraja Sparžon je pogodio prazan gol pošto su gosti krenuli na sve ili ništa.

Novu pobedu zabeležili su Golden Najtsi iz Vegasa i to na gostovanju Vankuveru 5:2. Ovim trijumfom četa iz grada kocke zadržava visoku poziciju na Zapadu koja vodi u plej-of, što bi bio veliki uspeh za debitanta u karavanu.

Ostali rezultati: San Hoze – Florida 0:2, L. A. Kings – Boston 1:2, Edmonton – Sent Luis 1:4, Njujork Ajlanders – Karolina 6:4, Toronto – Nju Džersi 1:0, Montreal – Arizona 4:5, Otava – Pitsburg 1:3, Tampa Bej – Dalas 6:1, Vinipeg – Filadelfija 3:2, Kolorado – Vašington 6:2.