NHL: Veliki povratak Kolumbusa i pobeda u produžetku

NHL 9. jan 20183:54 > 3:59
Kirk Irwin/Getty Images

Hokejaši Kolumbusa posle produžetka pobedili su Toronto sa 3:2 u jedinom meču najjače lige sveta odigranom protekle noći.

Gol odluke ui četvrtom minutu ekstra vremena postigao je ruski internacionalac Artemi Panarin.

Posle prve trećine u kojoj nije bilo golova domaća ekipa je preko Van Rimsdajka povela u 32. minutu, a pet minuta kasnije Kanađani su iskoristili igrača više i golom Nilandera duplirali prenost.

Toronto je održavao rezultat sve do 56. minuta kada je Šroeder smanjio na 2:1, a ubrzo je izjednačnje gostima obezbedio Dubois.

Kolumbus je iskoristio psihološku prednost i golom Panarina u produžetku upisao treću pobedu u poslednje četiri utakmice.

Toronto i Kolumbus dele četvrto i peto mesto na tabeli Istočne konferencije sa učinkom 25-19.