Ludački vatromet u San Hozeu pripao Ajkulama

NHL 11. feb 20186:52 > 6:59
Bruce Bennett, Getty Images Sport

U derbiju divizije Pacifik San Hoze Šarksi i Edmonton Oilersi odigrali su spektakularan meč sa 10 golova. Na kraju je slavio domaćin i to tek golovima u finišu meča.

Posle 23 minuta nije delovalo da može da se očekuje neizvestan meč, pošto je domaćin vodio 3:0. A onda je usledio veliki preokret. Oilersi su od 29. do 41. minuta postigli čak četiri gola i na početku treće trećine vodili su 4:3. Hertl je ubrzo vratio rezultatsku ravnotežu, a onda se vodio pravi rat. Odluka je pala u 58. minutu, kada je Rajan drugim golom ponovo doveo Šarkse u vođstvo. Tačku na meč stavio je, takođe drugim golom Džo Pavelski 72 sekunde pre kraja, pošto je zatresao praznu mrežu.

Ostali rezultati: Boston – Bafalo 2:4, Kolumbus – Nju Džersi 6:1, Montreal – Nešvil 2:3, Arizona – Filadelfija 3:4, Karolina – Kolorado 3:1, Minesota – Čikago 3:0.