Zlatni vitezovi prizemljili Flajerse, 600. gol Ovečkina

NHL 13. mar 20185:42 > 6:08
Elsa, Getty Images

U noći između ponedeljka i utorka u NHL šampionatu je odigrano osam utakmica, a u centru pažnje je bio legendarni Aleks Ovečkin.

Vašington Kapitalsi su na svom ledu savladali Vinipeg Džetse posle produžetka sa 3:2, golom za pobedu Jevgenija Kuznjecova na 4:11 minuta u dodatnom periodu. Pre toga su Džetsi dva puta sustizali rezultat golovima Elersa i Lejna, dok je na drugoj strani briljirao ruski hokejaš u redovima Vašingtona Aleksandar Ovečkin.

Ovečkin je prvo bio strelac u petom minutu prve trećine, a zatim i u četvrtom minutu druge deonice, kada je upisao svoj 600. pogodak u karijeri u NHL. 32-godišnji Rus na večnoj listi NHL lige na 20. mestu, a sledeći koga može da pretekne je Finac Jari Kuri, koji ima gol više.

Neprikosnoven na prvom mestu je legendarni Vejn Grecki sa čak 894 gola.

Nova franšiza u NHL šampionatu Vegas Golden Najtsi, nastavila je sa dobrim igrama u sezoni, pa je novu pobedu zabeležila u Filadelfiji, gde je Flajerse savladala sa 3:2. Strelci za tim iz Nevade bili su Haula, Karlson i Karpenter, dok su za Flajerse pogađali Žiro i Simonds.

Vegas se odlično kotira na tabeli Zapadne konferencije gde je na drugoj poziciji, odmah iza Nešvil Predatorsa. Golden Najtsi imaju 45 pobeda i 24 poraza, za ukupno 95 bodova.

Flajersi su šesti na Istoku, sa skorom 35-35 i 81 bodom.

Petu pobedu zaredom su ostvarili Kolumbus Blu Džekitsi, pošto su kao domaćini ubedljivo nadigrali Montreal Kanadijense sa 5:2, a radovali su se i Njujork Rendžersi koji su Karolina Hurikejnse dobili sa 6:3, uz het-trik Džimija Vesija i dva gola Matsa Zukarela.

Dve pobede su ostvarili još gosti. Otava Senatorsi su bili bolji na Floridi od Pantersa sa 5:3, dok je Sent Luis Bluz na gostujućem ledu pobedio Anahajm Dakse sa 4:2.

LA Kingsi su uz šat-aut od 3:0 porazili Vankuver Kanukse, a drugi gol na 14:54 u drugoj trećini je bio delo Slovenca Anžea Kopitara.

Poslednji meč dana su odigrali San Hoze Šarksi, koji su sa 5:3 pobedili Detroit Red Vingse.