Senatori zavladali Tampom, zalud het - trik Milera

Sedam duela odigrano je u NHL u noći između utorka i srede. Jedna od zanimljivijih je svakako pobeda Otava Senatorsa.

Erik Karlson, Otava Senators

Izvor: Claus Andersen, Getty Images Sport

Otava Senatorsi, pretposlednja ekipa Istoka savladala je kao gost lidera ove konferencije Tampa bej Lajtning sa ubedljivih 7:4.

Poveo je domaćin nakon nešto više od četiri minuta igre preko Milera, ali je nastavak meča pripao Senatorsima. Pajarvi, Dzingel i Burovs pogađali su od osmog do 12. minuta prve deonica i doneli svom timu vođstvo od 3:1. Na samom početku druge trećine ponovo je Miler precizan, ovoga puta u situaciji sa igračem više kada je uspeo da smanji na 3:2. Gaborik i Hofman uzvratili su sa druge strane pre nego što je Miler postigao svoj treći gol. Karlson je u završnici druge trećine pogosio za 6:3. Hofman je još jednom matirao domaćeg golmana početkom treće trećine za velikih 7:3, a MekDonah supeva samo da ublaži poraz lidera Istoka.

Derbi Zapada pripao je šestoplasiranom Kolorado Avelanšu koji je slavio na gostovanju dve pozicije bolje plasiranoj Minesota Vajld. Avelanš je slavio sa 5:1.

Kompfer je bio strelac jedinog gola u prvoj trećini za vođstvo Avelanša, a u 14. minutu druge deonice Minesota dolazi do 1:1 preko Koivua. Tačno minut kasnije uzvratio je Zadorov za novo vođstvo gostiju čiju su pobedu u trećoj deonici potvrdili Mekkinon, Kompfer i Džost.