Senatori zavladali Tampom, zalud het - trik Milera

Sedam duela odigrano je u NHL u noći između utorka i srede. Jedna od zanimljivijih je svakako pobeda Otava Senatorsa.

Erik Karlson, Otava Senators

Claus Andersen, Getty Images Sport

Otava Senatorsi, pretposlednja ekipa Istoka savladala je kao gost lidera ove konferencije Tampa bej Lajtning sa ubedljivih 7:4.

Poveo je domaćin nakon nešto više od četiri minuta igre preko Milera, ali je nastavak meča pripao Senatorsima. Pajarvi, Dzingel i Burovs pogađali su od osmog do 12. minuta prve deonica i doneli svom timu vođstvo od 3:1. Na samom početku druge trećine ponovo je Miler precizan, ovoga puta u situaciji sa igračem više kada je uspeo da smanji na 3:2. Gaborik i Hofman uzvratili su sa druge strane pre nego što je Miler postigao svoj treći gol. Karlson je u završnici druge trećine pogosio za 6:3. Hofman je još jednom matirao domaćeg golmana početkom treće trećine za velikih 7:3, a MekDonah supeva samo da ublaži poraz lidera Istoka.

Derbi Zapada pripao je šestoplasiranom Kolorado Avelanšu koji je slavio na gostovanju dve pozicije bolje plasiranoj Minesota Vajld. Avelanš je slavio sa 5:1.

Kompfer je bio strelac jedinog gola u prvoj trećini za vođstvo Avelanša, a u 14. minutu druge deonice Minesota dolazi do 1:1 preko Koivua. Tačno minut kasnije uzvratio je Zadorov za novo vođstvo gostiju čiju su pobedu u trećoj deonici potvrdili Mekkinon, Kompfer i Džost.