Preokret Predatora, raspucani Pingvini i Kepsi

NHL 16. mar 20187:41 > 7:49
Terry Wyatt

Nešvil je slavio na teškom gostovanju protiv Arizone 3:2, uz preokret, pošto su se dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka. Ubedljive pobede zabeležilli Pitsburg Pingvinsi i Vašington Kepitolsi.

U prvoj trećini nije bilo pogodaka, ali ne znači da nije bilo uzbuđenja. Gosti su imali dva puta situaciju igrača više, domaćin jednom, ali mreže su mirovale. Prvi gol viđen je u 25. minutu. Dvoržak se odlično snašao i doveo Kojote u vođstvo. Izjednačio je Elis svega dva minuta kasnije, ali se Ekman Larson pobrinuo da Arizona na poslednji odmor ode sa obećavajućih 2:1. Međutim, samo 22 sekunde od starta treće trećine Kajl Turis donosi novo izjednačenje. Predatori su iskoristili momentum i bez mnogo čekanja preokrenuli, pošto su za četiri minuta postigli još jedan gol, strelac je bio Švajcarac Fijala. Apsolutni junak ipak je bio Turis, koji je pored onog gola bio asistent kod oba preostala i na taj način doneo vredan trijumf. Ovom pobedom Nešvil je povećao vođstvo na vrhu Zapada u odnosu na Las Vegas na sedam velikih bodova.

Aktuelni šampion Pitsburg igra sve bolje, a to je pokazao u Montrealu, savladavši Kanejdijense 5:3. Horkvist je bio dvostruki strelac.

Najefikasniji bili su Vašington Kepitolsi, uz čak šest strelaca. U pobedi nad Njujork Ajlandersima 7:3, samo je Ti Džej Oši postigao dva gola, a Aleks Ovečkin se nije upisao u strelce.

Ostali rezultati: Bafalo – Toronto 2:5, Filadelfija – Kolumbus 3:5, Florida – Boston 3:0, Sent Luis – Kolorado 1:4, Vinipeg – Čikago 6:2, L. A. Kings – Detroit 4:1.