Fenomenalni Kopitar sa četiri gola razbio Kolorado

NHL 23. mar 20186:10 > 6:14
Christian Petersen, Getty Images

U derbiju dve ekipe koje se grčevito bore za plej-of u zapadnoj konferenciji Los Anđeles Kingsi su kao gosti bili ubedljivi protiv Kolorada 7:1 uz briljantnu partiju Anžea Kopitara. Obe vodeće ekipe Zapada Nešvil i Las Vegas zabeležili poraze.

Šampion iz 2012. i 2014. odigrao je jednu od najboljih utakmica sezone i to baš kada je trebalo. Prosto su pregazili konkurenta za mesto u plej-ofu i to na njegovom ledu. Rantanen je doveo domaćina u vođstvo u četvrtom minutu, ali samo minut kasnije stupio je na scenu Anže Kopitar. Sjajni Slovenac postigao je prvi od ukupno četiri gola i otvorio veliku seriju. Nju su nastavili Mazin, pa opet Kopitar, Rider, pa Kopitar treći put, a potom i četvrti, da bi je zatvorio Rider drugim pogotkom. Kingsi su ovom pobedom pretekli Kolorado na šestom mestu Zapada i imaju bod više, doduše i utakmicu više.

Za razliku od Kraljeva, koji su počeli da dižu formu pred plej-of, dve vodeće ekipe Nešvil i Las Vegas počele su da padaju. Predatori su doživeli ubedljiv poraz na svom terenu od Toronta 5:2, dok su Golden Najtsi uspeli da dođu do boda, pošto su poraženi posle produžetka u san Hozeu od Šarksa 2:1.

Ostali rezultati: Karolina – Arizona 6:5, Kolumbus – Florida 4:0, Njujork Ajlanders – Tampa Bej 6:7, Filadelfija – Njujork Rendžers 4:3, Detroit – Vašington 0:1, Otava – Edmonton 2:6, Čikago – Vankuver 2:5.