Tampa se revanširala Bruinsima, Karlson za brejk Vegasa

NHL 1. maj 20186:20 > 6:48
Mike Ehrmann, Getty Images Sport

U noći između ponedeljka i utorka u NHL plej-ofu su odigrane dve utakmice druge runde.

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga su u drugoj utakmici plej-of serije Istočne konferencije protiv Boston Bruinsa slavili na svom ledu sa 4:2, pa su u mečevima izjednačili na 1:1, pošto je u prvom susretu ekipa iz Masačusetsa bila bolja rezultatom 6:2.

Tampa je povela u 12. minutu prve trećine kada je bio precizan Jani Gord u situaciji sa igračem više, dok je na minut i po do kraja deonice izjednačio Čarls Mekavoj.

Ekipa sa Floride je ponovo povela sredinom drugog dela igre kada je gol postigao Tajler Džonson, dok je na 3:1 povisio Čeh Ondrej Palat na 14:08 u trećoj trećini.

Boston je dva minuta kasnije preko Torija Kruga uspeo da smanji na 3:2, ali Bruinsi nisu izborili produžetak, već je hokejaš Tampe Brejden Point 26 sekundi pre kraj iskoristio prazan gol protivnika za konačnih 4:2.

U trećem meču druge runde plej-of serije Zapadne konferencije Vegas Golden Najtsi su napravili brejk protiv San Hozea. Zlatni vitezovi su savladali Šarkse u gostima sa 4:3 posle produžetka, pa su poveli u seriji sa 2:1.

Posle prvih 20 minuta bez golova, u drugoj trećini su viđena čak četiri pogotka. Šarksi su poveli preko Tima Majera u 9. minutu, dok su Golden Najtsi preokrenuli preko Kolina Milera, Džonatana Odi-Maršesoa i Rajlija Smita.

Evander Kejn je u trećem delu igre smanjio na 3:2, dok je meč u produžetak poslao dva minuta pre kraja hokejaš San Hozea Tomas Hertl.

Posle osam minuta i 17 sekundi u dodatnom periodu Šveđanin Vilijam Karlson je sjajnim golom doneo važnu pobedu Vegasu.