NHL 2. maj 20185:29 > 5:31
Bruce Bennett, Getty Images Sport

Dva meča četvrtfinala plej ofa NHL odigrana su u noći između utorka i srede, a Vašington Kapitalsi i Vinipeg Džetsi poveli su u serijama nakon zabeleženih pobeda.

Gregory Shamus, Getty Images Sport

Vašington Kapitalsi su kao gosti u trećem meču serije bili bolji od Pitsburg Pingvinsa i nakon pobede 4:3 vode u seriji sa 2:1.

Nije bilo golova u prvoj trećini, a Kapitalsi su nakon 48 sekundi igre u drugoj deonici iskoristili igrača više i preko Karlsona poveli sa 1:0. Odgovor Pingvinsa je bio brz i ubeljiv i do isteka sedmog minuta domaćin je golovima Gancela i Hornkvista vodio sa 2:1. Stivenson je pogodio za izjednačenje, ali je novu prednost Pingvinsima doneo Krozbi.

Treća deonica pripala je u potpunosti Kapitalsima koji su prvo preko Niskanena izjednačili, a na minut i sedam sekundi do kraja trijumf svom timu donosi sjajni Ovečkin.

Četvrti meč igra se 4. maja, a domaćin će ponovo biti Pitsburg.

Vinipeg Džetsi su na svom ledu bili bolji od Nešvil Predatorsa 7:4 i poveli sa takođe 2:1 u seriji.

Džetsi su do pobede došli nakon velikog preokreta jer su Predatorsi golovima Fišera, Subana i Votsona nakon prve deonice vodili sa 3:0.

Druga deonica pripala je domaćinu koji je postigao četiri gola – Baflin je postigao dva, a Stastni i Trouba po jedan gol. Nakon gotovo osam minuta igre u odlučujućoj trećini Forsberg je doneo izjendačenje Predatorsima, ali je poslednjih pet minuta meča donelo dominaciju domaćina. Viler je postigao dva gola, jedan sa igračem više a jedan na prazan gol, da bi pobedu Džetsa zapečatio Tanev, takođe na prazan gol.

Četvrti meč igra se 4. maja, Džetsi su ponovo domaćini.