02.05.2018 | 05.29 > 05:31

Ovečkin za Kapitalse, Džetsi slavili nakon preokreta

Dva meča četvrtfinala plej ofa NHL odigrana su u noći između utorka i srede, a Vašington Kapitalsi i Vinipeg Džetsi poveli su u serijama nakon zabeleženih pobeda.

Gregory Shamus, Getty Images Sport

Vašington Kapitalsi su kao gosti u trećem meču serije bili bolji od Pitsburg Pingvinsa i nakon pobede 4:3 vode u seriji sa 2:1.

Nije bilo golova u prvoj trećini, a Kapitalsi su nakon 48 sekundi igre u drugoj deonici iskoristili igrača više i preko Karlsona poveli sa 1:0. Odgovor Pingvinsa je bio brz i ubeljiv i do isteka sedmog minuta domaćin je golovima Gancela i Hornkvista vodio sa 2:1. Stivenson je pogodio za izjednačenje, ali je novu prednost Pingvinsima doneo Krozbi.

Treća deonica pripala je u potpunosti Kapitalsima koji su prvo preko Niskanena izjednačili, a na minut i sedam sekundi do kraja trijumf svom timu donosi sjajni Ovečkin.

Četvrti meč igra se 4. maja, a domaćin će ponovo biti Pitsburg.

Vinipeg Džetsi su na svom ledu bili bolji od Nešvil Predatorsa 7:4 i poveli sa takođe 2:1 u seriji.

Džetsi su do pobede došli nakon velikog preokreta jer su Predatorsi golovima Fišera, Subana i Votsona nakon prve deonice vodili sa 3:0.

Druga deonica pripala je domaćinu koji je postigao četiri gola - Baflin je postigao dva, a Stastni i Trouba po jedan gol. Nakon gotovo osam minuta igre u odlučujućoj trećini Forsberg je doneo izjendačenje Predatorsima, ali je poslednjih pet minuta meča donelo dominaciju domaćina. Viler je postigao dva gola, jedan sa igračem više a jedan na prazan gol, da bi pobedu Džetsa zapečatio Tanev, takođe na prazan gol.

Četvrti meč igra se 4. maja, Džetsi su ponovo domaćini.

NHL: Ovečkin na odmoru, Varlamov merka Stenli kup

U severnoameričkoj hokejaškoj ligi poznata su još dva učesnika polufinala Konferencija.

NHL: Golden Najtsi prošli, Kapitalsi izbegli čišćenje

Vegas Golden Najtsi plasirali su se u drugu rundu plej-ofa, savladali su Čikago Blekhokse sa 4:3 i sa 4-1 u pobedama idu dalje.

Ajlandersi na pobedu od polufinala Konferencije

Golom Metjua Barzala u petom minutu produžetka, Njujork Ajlandersi su savladali Vašington Kepitalse rezultatom 2:1 i poveli u seriji četvrtfinala Konferencije sa 3:0 u pobedama. Četvrta, možda i poslednja utakmica u seriji, na programu je utorak veče.

NHL: Poraz šampiona u produžetku

Aktuelni šampion Sent Luis Bluz doživeo je i drugi poraz u prvoj rundi plej-ofa NHL. Osvajači poslednjeg Stenli Kupa ponovo su ustuknuli pred Vankuverom, pa su poraženi posle produžetka 4:3.

Kepsi dobili Boston, Sent Luis pao na penal ruletu

Poznat je epilog borbi za mesta nosilaca u konferencijskim četvrtfinalima NHL šampionata. U borbi za treće mesto na Istoku Vašington je savladao Boston 2:1, dok je treće mesto na Zapadu osvojio Dalas, pobedom nad Sent Luisom posle produžetka.

NHL: Ajlandersi, Kojotsi i Montreal u četvrtfinalu

Hokejaši Njujork Ajlandersa plasirali su se u četvrtfinale istočne konferencije NHL pobedom nad Florida Pantersima sa 3-1 u seriji. Istim rezultatom, Montreal Kanedijansi su bili bolji od Pitsburg Pengvinsa, a Arizona Kojotsi od Nešvil Predatorsa.

NHL: Kalgari "počistio" Vinipeg u plej-ofu

Ekipa Kalgari Flejmsa eliminisala je u plej-of seriji Zapadne Konferencije NHL ekipu Vinipega sa maksimalnih 4:0.

Gostima ni najmanja šansa

Odigrana su tri meča večeri i u sva tri su slavili domaći timovi. I to prilično uverljivo. Pobede su zabeležili Njujork Ajlandersi, Nešvil i Toronto.

NHL: Šampion pao u poslednjoj desetinki

Hokejaši Kolorado Avalanša savladali su sa 2:1 aktuelnog prvaka Sent Luis Bluz u razigravanju za poziciju nosioca u plej-ofu. Pobednički gol postigao je Nazem Kadri, samo desetinku pred kraj meča.

NHL: Kanađani iznenadili Pitsburg, Pitri doneo brejk

U prvom meču sa produžetkom, od restarta NHL sezone, Montreal je priredio iznenađenje i poveo sa 1:0 u kvalifikacionoj seriji za plej-of, protiv Pitsburg Pingvinsa.

Lepe žene, brza vožnja i hokej iznad svega!

Ako si dobar i voliš ono što radiš, onda ni godine ne predstavljaju ozbiljniji problem i prepreku. Naravno, zdravlje mora da vas služi, presudan je faktor, spremnost na odricanje, život satkan u pravilima.

NHL: Preokreti Blekhoksa i Džetsa

Iako su gubili u prvoj trećini meča sa San Hoze Šarksima, hokešajo Čikago Blekhoksa stigli su do ubedljive pobede rezultatom 6:2.

Fenjeraš srušio Tampa Bej, šestica Karoline

Detroit Red Vingsi zabeležili su pobedu protiv jedne od najboljih ekipa NHL karavana Tampa Bej Lajtingsa, posle penala 5:4. Pitsburg je vezao drugi poraz kod kuće, pošto je poražen od Karoline 6:2.

Vašington peticom pokorio Pitsburg

U derbiju istočne konferencije NHL šampionata Vašington je u gostima savladao Pitsburg 5:2, čime su nastavili poteru za Boston Bruinsima.

Vinipeg ubedljiv protiv Vegasa, pobeda Detroita

Vinipeg Džetsi su zahvaljujući odličnoj igri u prvoj trećini stigli do sigurnog trijumfa nad ekipom Vegas Golden Najtsa.

Flajersi "okrenuli" Kepitalse u DC

Hokejaši Filadelfija Flajersa pobedili su Vašington Kepitalse na strani, u okviru NHL, rezultatom 5:2.