NHL: Gosti se radovali, prvi gol Kopitara u sezoni

NHL 6. okt 20187:57 > 8:00
Christian Petersen, Getty Images

Hokejaši Karoline i San Hosea ostvarili su pobede u mečevima NHL šampionata odigranim u subotu ujutro.

Karolina je do prvog trijumfa u drugoj utakmici u sezoni došla na gostovanju Kolumbusu (3:1) i tako nanela prvi poraz Blu džaketsima.

Harikensi su preko Martinoka, Ahoa i Fernalda u svakoj trećini postigli po gol, dok je Dubinski bio jedini strelac za Kolumbus za izjednačenje u 13. minutu.

Mnogo uzbudljivije je bilo u Los Anđelesu, gde je San Hose posle produžetka savladao domaće Kingse sa 3:2. Gol odluke postigao je u 3. minutu ekstra vremena.

Šarksi su golovima Mejera i Kejna u 14. minutu vodili sa 2:0, ali su Slovenac Anže Kopita u 18. i Tofoli u prvom minutu druge trećine izjednačili rezultat i utakmicu uveli u produžetak.

Kingsina je ovo bio prvi meč u novoj sezoni, dok su Šarksi posle uvodnog poraza od Anahajma na svom ledu upisali prva dva boda.