Vegas u poslednji čas, Red Vingsi bez šanse u Bostonu

NHL 14. okt 20180:15 > 0:18
Drew Hallowell/Getty Images

Hokejaši Vegas Najtsa došli su do prve pobede posle 60 minuta ove sezone u NHL, pošto su slavili protiv Filadelfija Flajersa rezultatom 1:0.

Junak trijumfa prošlogodišnjeg vicešampiona bio je Kodi Ikin, koji je postigao jedini gol u 19. minutu trećeg perioda, baš kada su svi očekivali da će utakmica ući u produžetak.

Vegas je prethodno slavio protiv Minesote Vajld, ali je to učinio tek posle nadoknade rezultatom 2:1.

Pored trijumfa tima iz Nevade, prve utakmice subotnjeg programa obeležio je i ubedljiv trijumf Boston Bruinsa nad Detroit Red Vingsima 8:2. Bruinsi su posle dva perioda već imali prednost 5:0, ali su do kraja meča Red Vingsi ipak uspeli da im zatresu mrežu. Tri gola u trijumfu domaćeg tima postigao je Dejvis Pastranak, dok je Džejk Debrusk imao dva.

Bruinsi na čelu Istočne konferencije sada imaju osam bodova, isto kao i Toronto Mejpl Lifsi, dok su Red Vingsi na 15. poziciji sa dva boda.

U preostalim utakmicama, Edmonton Ojlersi su slavili protiv Njujork Rendžersa 2:1, dok su Otava Senatorsi bili sigurni protiv Los Anđeles Kingsa 5:1.