Atomski hokej Oilersa i Pingvinsa

NHL 24. okt 20186:30 > 6:35
Getty Images Sport, Matt King

Osam duela odigrano je u NHL u noći između utorka i srede. Slavili su Arizona Kojoti, Njujork Rendžersi, Montreal Kanedijansi, Boston Bruinsi, San Hoze Šarks, Dalas Stars i Pitsburg Pingvinsi.

Pitsburg Pingvinsi slavili su na gostovanju Edmonton Oilersima, nakon produžetka sa 6:5.

Poveli su Pingvinsi nakon skoro 11 minuta igre u prvoj trećini. Odličan je u situaciji sa igračem više bio Sidni Krozbi. Druga deonica donela nam je savršen hokej i čak šest golova, po tri na obe strane. Za tri minuta igre golovima Drajzajtla i Šiasona Oliersi su prešli u vođstvo, ali su uzvratili Oleksijak i Hornkvis za novu prednost gostiju. Aleks Šiason u 16. minutu donosi novo izjednačenje, ali uporni Hornkvist postiže četvrti gol za Pingvinse u poslednjem minutu deonice pa gosti uz vođstvo ulaze i u treću trećini.

I u trećoj deonici se vodila velika borba. Domaćin dolazi još jednom do izjednačenja, u trećem minutu pak je u mrežu Pingvinsa poslao Mekdejvid, a zatim dva minuta kasnije ponovo prelazi u vođstvo nakon novog pogotka Drajzajtla. Oleksijak je bio precizan u sedmom minutu za novo izjednačenje i konačnih 5:5 u regularnom toku meča.

Ono što nisu za 60 minuta igre, Pingvinsi su uradili za dva minuta i 12 sekundi u produžetku i novim golom Krozbija došli do četvrte pobede u sezoni, u sedam odigranih mečeva.