Pool, Getty Images

Hokej

08.11.2018 | 07:40 > 07:44

NHL: Predatorsi neumoljivi

Hokejaši Nešvil Predatorsa pobedili su Kolorado Avelanš na gostovanju rezultatom 4:1 u okvriu NHL.

Hokejaši Nešvila

Frederick Breedon/Getty Images

Tim trijumfom, Predatorsi su učvrstili prvu poziciju na Zapadu sa 24 boda, pet više od drugoplasiranih San Hoze Šarksa.

Duel u Denveru praktično je rešen već posle prve trećine, kad su gosti preko Sajsonsa u 14. i 18. minutu stekli dva gola prednost.

Nadu domaćima vratio je Kalvert u 28, ali je sjajni Sajsons u 40. i definitivno otklonio pitanje pobednika. Konačan rezultat postavio je Hartman u 58. miunutu na prazan gol.

Anahajm Daksi ostvarili su trijumf protiv Kalgari Flejmsa na svom ledu 3:2. Silfverberg u devetom i Enrike u 12. doveli su domaće do 2:0, ali je Tkačuk u 18. smanjio. Posle gola Jankovskog u 47. bilo je nerešeno, da bi pobedu Patkama doneo Geclaf u 57. minutu.

Daksi su sada 10 na Zapadu sa 17 bodova, dok je Kalgari treći sa 19.

U preostalom meču, Vašington Kepitalsi su bili bolji od Pitsburg Pingvinsa posle preokreta 2:1. Krosbi je doveo Pitsburg u vođstvo u 13. minutu, da bi Ovečkin golom u 28. vratio domaće u život. Taj rezultat je bio aktuelan sve do 59. minuta, kad je Oši bio strelac za trijumf tima iz glavnog grada.

Vašington zauzima šesto mesto na Istoku sa 17 bodova, a Pitsburg je deveti sa 15.

NHL: Predatorsi slavili u produžetku u Dalasu

Hokejaši Nešvil Predatorsa savladali su Dalas Starse na strani 5:4 posle produžetka.

NHL: Predatorsi i Tampa čuvaju vrh

Hokejaši Nešvil Predatorsa pobedili su Vegas Golden Najtse kod kuće 4:1 i zadržali prvu poziciju u zapadnoj konferenciji.

Kolorado slavio u Karolini, Bafalo siguran

Hokejaši Kolorado Avelanša savladali su Karolina Harikejns na gostovanju 3:1 i upisali drugu uzastopnu pobedu.

Kepsi na korak od istorije, za 10 minuta srušili Najtse

Hokejaši Vašington Kepitolsa pobedili su Vegas Golden Najtse na svom ledu 6:2 i time poveli u finalnoj seriji NHL sa 3-1.

NHL: Sjajan meč na startu finala - Najtsi vode

Hokejaši Vegas Golden Najtsa poveli su sa 1-0 u finalnoj seriji za trofej Stenli kupa protiv Vašington Kepitalsa trijumfom u Nevadi u uzbudljivom duelu 6:4.

Kepsi siloviti u Tampi na startu finala Istoka

Hokejaši Vašington Kepitolsa napravili su brejk na startu finalne serije istočne konferencije pobedom u Tampa Beju nad Lajtningom 4:2.

NHL: Džetsi brejknuli Nešvil na startu

Hokejaši Vinipeg Džetsa poveli su u četvrtfinalu NHL protiv Nešvil Predatorsa, pošto su na startu serije došli do brejka rezultatom 4:1.

Džetsi peticom do polufinala Zapada

Hokejaši Vinipeg Džetsa savladali su Minesota Vajldse u petom meču plej-of serije rezultatom 5:0 i ukupnim rezultatom u seriji 4-1 plasirali se u polufinale zapadne konferencije.

Vitezovi slavili posle produžetka, Tampa sigurna

Hokejaši Vegas Golden Najtsa savladali su Sent Luis Bluze posle produžetka rezultatom 4:3 i tako zadražali drugu poziciju na Zapadu.

NHL: Vinipeg slavio posle penala u derbiju Zapada

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je četiri duela NHL, a veliku pobedu u derbiju Zapada ostvarili su Vinipeg Džetsi nad Nešvil Predatorsima, posle penala, 5:4.

Nešvil slavio u Koloradu, Vajldsi bolji od Vegasa

U noći između petka i subote odigrano je šest meča NHL. Lideri Zapada Nešvil Predatorsi upisali su treću uzastopnu, a 13. u poslednjih 14 mečeva, pošto su slavili na gostovanju protiv Kolorado Avalenša 4:2.

NHL: Vajldsi ubedljivi, Starsi preokrenuli

Hokejaši Minesota Vajldsa savladali su Vankuver Kanukse na gostovanju rezultatom 5:2 i tako upisali treću uzastopnu pobedu.

Tampi pobeda posle penala, Džetsima dovoljna trećina

U noći između subote i nedelje odigrano je 10 mečeva NHL. Najviše uzbuđenja bilo je u Montrealu, gde je Tampa Bej Lajtning slavila posle penala nad Kenadiensima 4:3.

NHL: Montreal siguran, Otava posle penala slavila

Hokejaši Montreal Kenadiensa savladali su kod kuće Anahejm Dakse rezultom 5:2, a pitanje pobednika bilo je rešeno već na startu druge trećine.

NHL: Toronto nemilosrdan, Detroit spretniji od Ajkula

Hokejaši Toronto Mejpl Lifsa ubedljivo su savladali Njujork Ajlanderse kod kuće 5:0, siguran trijumf ostvarili su i Vašington Kepitalsi nad Filadelfija Flajersima (5:3), dok su pobednika meča Detroit Red Vingsa i San Hose Šarksa rešavali penali (2:1).

NHL: Bruinsi ubedljivi, Daksi sigurni protiv šampiona

Hokejaši Boston Bruinsa bez mnogo problema savladali su Montreal Kenadiense kod kuće rezultatom 4:1.