Pool, Getty Images

Hokej

08.11.2018 | 07.40 > 07:44

NHL: Predatorsi neumoljivi

Hokejaši Nešvil Predatorsa pobedili su Kolorado Avelanš na gostovanju rezultatom 4:1 u okvriu NHL.

Hokejaši Nešvila

Frederick Breedon/Getty Images

Tim trijumfom, Predatorsi su učvrstili prvu poziciju na Zapadu sa 24 boda, pet više od drugoplasiranih San Hoze Šarksa.

Duel u Denveru praktično je rešen već posle prve trećine, kad su gosti preko Sajsonsa u 14. i 18. minutu stekli dva gola prednost.

Nadu domaćima vratio je Kalvert u 28, ali je sjajni Sajsons u 40. i definitivno otklonio pitanje pobednika. Konačan rezultat postavio je Hartman u 58. miunutu na prazan gol.

Anahajm Daksi ostvarili su trijumf protiv Kalgari Flejmsa na svom ledu 3:2. Silfverberg u devetom i Enrike u 12. doveli su domaće do 2:0, ali je Tkačuk u 18. smanjio. Posle gola Jankovskog u 47. bilo je nerešeno, da bi pobedu Patkama doneo Geclaf u 57. minutu.

Daksi su sada 10 na Zapadu sa 17 bodova, dok je Kalgari treći sa 19.

U preostalom meču, Vašington Kepitalsi su bili bolji od Pitsburg Pingvinsa posle preokreta 2:1. Krosbi je doveo Pitsburg u vođstvo u 13. minutu, da bi Ovečkin golom u 28. vratio domaće u život. Taj rezultat je bio aktuelan sve do 59. minuta, kad je Oši bio strelac za trijumf tima iz glavnog grada.

Vašington zauzima šesto mesto na Istoku sa 17 bodova, a Pitsburg je deveti sa 15.