Oleg Nikishin/Getty Images

Hokej

10.11.2018 | 07:22 > 07:24

Blu Džekitsi srušili šampiona, Red Vingsima produžetak

U noći između petka i subote odigrano je šest utakmica u NHL šampionatu, a jedini produžetak se igrao u Detroitu gde su Red Vingsi savladali Njujork Rendžerse rezultatom 3:2 posle preokreta.

Vašington Kapitalsi - Kolumbus Blu Džekitsi

Patrick Smith, Getty Images Sport

Redžersi su vodili od druge trećine na gostujućem ledu golovima Šatenkirka i Pionka, dok su domaći izjednačili u poslednjih 20 minuta kada su strelci bili Abdelkader i Atanasiju.

Meč je otišao u produžetak, a pobedu Crvenim krilima doneo je posle četiri minuta i 54 sekunde Dilan Larkin, a nakon kombinacije Atanasijua i Grina.

Prošlosezonski osvajači "Stenli kupa" Vašington Kapitalsi su kao domaćini izgubili od Kolumbus Blu Džekitsa sa 2:1. Oklopnici Kolumbusa su poveli golom Bjorkstranda posle 17:16 minuta prve trećine, dok je poravnanje ekipi iz glavnog grada SAD doneo Niskanen u osmom minutu drugog perioda igre. Gol za pobedu Blu Džekitsa postigao je na 5:09 u trećoj trećini Entoni Dukler, u situaciji sa igračem više.

Kolumbus je treći na tabeli Istočne konferencije sa devet pobeda i sedam poraza, iza prvoplsiranog Tampa Bej Lajtninga i drugoplasiranih Toronto Mejpl Lifsa, koji su na svom ledu deklasirali Nju Džersi Devilse sa 6:1.

Ubedljiva je bila i ekipa Sent Luis Bluza koja je pobedila San Hoze Šarkse sa 4:0, dok su "petarde" viđene na ledu Vinipeg Džetsa, koji je nadigrao Kolorado Avelanš sa 5:2, i Anahajm Daksa, koji su izgubili od Minesote Vajld sa 5:1.

Minesota zauzima drugo mesto na tabeli Zapada sa skorom 10-6 (8-2-2-4), dok su prvi Nešvil Predatorsi 12-3 (11-1-0-3).