Goleada u derbiju Zapada, preokret Šarksa za 13 sekundi

NHL 14. nov 20187:21 > 7:25
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Hokejaši San Hozea u derbiju Zapadne konferencije NHL šampionata pobedili su vodeći Nešvil sa 5:4.

Meč u Kaliforniji obeležili su veliki preokreti, a Šarksi su do trijumfa došli golovima Pavelskog i Torntona u razmaku od samo 13 sekundi.

Domaći tim je sjajno počeo utakmicu i posle prve trećine vodio je sa 3:0 pogocima Sorensena, Pavelskog (igrač više) i Suomela, međutim, Predatorsi se nisu predavali, u drugom periodu su izjednačili na 3:3, a Grimalni je u 43. minutu doneo potpuni preokret i šokirao navijače Šarksa – 4:3.

Ipak, igrači San Hozea su uspeli da se priberu i u finišu meča 400. pogotkom Torntona u karijeri zabeleže desetu pobedu u 19 utakmica ove sezone.

Vodeći tim Istočne konferencije Tampa Bej je na gostovanju Bafalu pretrpeo drugi uzastopni poraz – 2:1. Skiner u 18. i Okposo u 26. minutu doneli su značajnu prednost sve boljim Sejbersima koji su u seriji od tri pobede, a konačan rezultat postavio je Cireli samo 15 sekundi nakon što je Bafalo poveo sa 2:0.

Aktuelni prvak Vašington je iznenađujuće bio ubedljiv u Mineapolisu – 5:2. Dva gola za ekipu iz prestonice SAD postigao je Orlov, dok su se po jednom u strelce upisali Vilson, Burakovski i Oši. Pogotke za drugoplasirani tim Zapadne konferencije postigli Koivu i Dumba, a ovim porazom Minesota je prekinula niz od tri trijumfa. Vašington je tek deveti na Istoku.