NHL: Nešvil bolji od Tampe, Toronto na vrhu Istoka

NHL 20. nov 20187:17 > 7:18
Frederick Breedon/Getty Images

Hokejaši Nešvil Predatorsa pobedili su na svom ledu Tampa Bej Lajtning u neizvesnom meču NHL 3:2.

Tampa je došla do vođstva golom Hedmana u šestom minutu, ali su domaći preko Turisa u 16, Forsberga u 27. i Johansena u 31. napravili preokret i, ispostaviće se, došli do nedostižne prednosti.

Konačan rezultat postavio je Kučerov u 44. minutu.

Nešvil se tim trijumfom učvrstio na liderskom mestu Zapada sa 31 bodom, dok je Tampa pala na drugu poziciju Istoka sa 29.

Njen poraz iskoristio je Toronto Mejpl Lifs koji je kao domaćin savladao Kolumbus Blu Džekets posle preokreta 4:2 i došao do prvog mesta sa 30 bodova. Kolumbus je četvrti sa 26.

Gosti su vodili posle prve deonice 2:0, golovima Etkinsona 15. i Duboe u 20, da bi domaći preko Enisa u 34. i Tavaresa u 38. ušli u poslednju trećinu poravnati.

U njoj su bolju igru krunisali preokretom u poslednjih pet minuta. Strelac je bio Hajmen u 56. i 59.

U ostalim mečevima:

Njujork Rendžers – Dalas Stars 2:1, Pitsburg Stilers – Bafalo Sejbres 4:5 (pp), Montreal Kenadiens – Vašington Kepitals 4:5 (pp), Otava Senators – Florida Panters 5:7, Sent Luis Bluz – Los Anđeles Kings 0:2, Kalgari Flejms – Vegas Golden Najts 7:2, Vankuver Kanuks – Vinipeg Džets 3:6.