Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

07.12.2018 | 06.36

Nešvil poražen u Vankuveru, Ovečkin osmi u istoriji

Protekle noći u najjačoj hokejaškoj ligi sveta (NHL) odigrano je 11 utakmica, a vodeći timovi konferencija imali su polovičan učinak - Tampa Bej je pobedio, dok je Nešvil neočekivano lako izgubio u Vankuveru.

Detroit Red Wings

Bruce Bennett, Getty Images Sport

Ekipa Tampa Beja je u zanimljivom meču savladala Boston sa 3:2 i petim uzastipnim trijumfom iskoristila poraz Toronta od Detorita posle produžetka (5:4) da se učvrsti na vrhu tabele Istočne konferencije.

Boston je poveo već posle 124 sekunde golom Pastrnka, a preokret je najavio Pojnt u 15. minutu. U drugom periodu nije bilo golova, da bi Žozef i Čireli u poslednjoj doneli nedostižnu prednost timu sa Floride. Konačan rezultat postavio je Krejči u 59. minutu.

Toronto je pred svojim navijačima poveo protiv Detroita u 5. minutu golom Kapanena, ali su Red Vingsi već do kraja prve trećine vodili sa 3:1. Strelci za goste iz Mičigena bili su Erikson, Glendening i Nikvist. Grin je u 32. minutu povisio prednost Detroita na 4:1, ali je Toronto od 43. do 52. minuta golovima Tavaresa, Himana i Džonsona izjednačio i duel uveo u produžetak.

U trećem minutu ekstra vremena Larkin je pogodio za 13. pobedu Red Vingsa u sezoni.

Vankuver je na svom ledu prekinuo seriju od četiri pobede i relativno lako je savladao vodeći tim Zapadne konferencije Nešvil 5:3. Tim iz Kanade je u 42. minutu vodio 5:1, a Predatorsi su do kraja utakmice samo ublažili poraz.

Neupeh Nešvila iskoristili su hokejaši Kolorada koji su se pobedom protiv Fliride 5:2 na prvom mestu na Zapadu izjednačili sa Predatorsima. Gosti iz Denvera su meč prelomili u poslednjoj trećini koju su dobili sa 3:0.

Aktuelni šampion Vašington je dva puta gubio od Arizone, ali je golovima Burakovskog i Ovečkina sa igračem više slavio u Finiksu 4:2.

Legendarni Ovečkin je u duelu sa Arizonom postao igrač koji je najbrže u istoriji NHL uputio 5.000 šuteva na golu rivala. Trenutno je osmi na večnoj listi, a ispred njega su Vejn Grecki (5.088), Rej Bruk (6.209)...

Kalgari je protiv Minesote zabeležio četvrti uzastopni trijumf i sa 38 bodova treći je na Zapadu.