Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

20.12.2018 | 06.02 > 06:09

Pingvini bolji od šampiona, Avalanš siguran

Pitsburg Penguinsi su savladali Vašington Kepitalse 2:1 u Nacionalnoj hokejaškoj ligi, dok je Kolorado Avalanš istim rezultatom slavio protiv Montreal Kanejdijensa.

Sindey Crosby

Patrick Smith/Getty Images

Posle prve trećine bez golova, prvi pogotak u Vašingtonu je viđen u sedmom minutu druge trećine. Tada je gol dao Lars Eler na asistenciju Toma Vilsona. Izjednačio je nepuna tri minuta kasnije Sidni Krozbi i to na asistenciju Jevgenija Malkina.

Minut pre kraja tog perioda gol za Pitsburg postiže Brajan Rast za 2:1, a taj rezultat je ostao na semaforu i posle treće trećine u kojoj nije bilo golova.

Kanađani iz Montreala su poveli protiv Kolorada u šestom minutu preko Brendana Galagera. Kolorado je do izjednačenja došao u početku druge trećine kada je gol postigao Miko Rantanen da bi Gabrijel Landeskog dao drugi gol za Avalanš na samom startu trećeg perioda. Bio je to konačan rezultat 2:1 za Kolorado.

Kiviranta odveo Starse u prvo finale Zapada od 2008.

Hokejaši Dalasa pobedili su Kolorado sa 5:4 posle produžetka u odlućujućem, sedmom meču druge runde serije plej-ofa.

Kolorado ostao u igri, odlučivaće majstorica

Hokejaši Kolorado Avalanša savladali su Dalas Stare sa 4:1 i poravnali u polufinalnoj seriji zapadne konferencije NHL na 3-3.

NHL: Lajtning u finalu istočne konferencije

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga pobedili su Boston Bruinse posle produžetka sa 3:2 i ukupnim rezultatom 4-1 u seriji plasirali se u finale istočne konferencije NHL.

NHL: Starsi, Ajlandersi i Najtsi poveli 3:1

U noći između nedelje i ponedeljka pobede u NHL su ostvarili Dalas, Vankuver i Vegas. Radi se o polufinalima konferencija.

U NHL se ne bojkotuje: Tampa vodi, Kolorado smanjio

U noći između srede i četvrtka na programu su bila dva meča četvrtfinala NHL plej-of. Tampa Bej Lajtning je povela u seriji „razbivši“ Boston Bruinse, a Kolorado Avalenč je pobedio Dalas Starse i smanjio zaostatak na 2:1 u pobedama u seriji.

NHL: Dalas vodi 2:0 u seriji, dobar start Ajlandersa

Ekipa Dalas Stars povela je sa 2:0 u seriji protiv Kolorado Avalanša u drugoj rundi plej-ofa NHL. Drugi meč završen je rezultatom 5:2.

NHL: Dalas poveo u četvrtfinalnoj seriji

Hokejaši Dalas Starsa poveli su u plej-ofu četvrtfinala 1:0 u seriji protiv ekipe Kolorado Avalanš, pošto su u prvoj utakmici slavili sa 5:3.

NHL: Fila i Vankuver poslednji četvrtfinalisti

U noći između petka i subote odigrane su poslednje plej-of serije osmine finala NHL, a poznato je da su plasman među najboljih osam ekipa ostvarili hokejaši Filadelfija Flajersa i Vankuver Kenaksa.

NHL: Ovečkin na odmoru, Varlamov merka Stenli kup

U severnoameričkoj hokejaškoj ligi poznata su još dva učesnika polufinala Konferencija.

Montreal i dalje u igri, Vankuver vodi protiv Sent Luis

U mečevima u NHL ligi u noći između srede i četvrtka slavili su Montreal protiv Filadelfije 5:3, odnosno Vankuver protiv Sent Luisa 4:3.

NHL: Golden Najtsi prošli, Kapitalsi izbegli čišćenje

Vegas Golden Najtsi plasirali su se u drugu rundu plej-ofa, savladali su Čikago Blekhokse sa 4:3 i sa 4-1 u pobedama idu dalje.

NHL: Filadelfiju pobeda deli do polufinala Istoka

Hokejaši Filadelfije pobedili su ekipu Montreala rezultatom 2:0 u četvrtom meču prvog kruga NHL plej-ofa i u seriji poveli sa 3:1.

NHL: "Lavina" zatrpala "Kojote", došlo do tuče (VIDEO)

Četiri meča NHL plej-ofa igrala su se u noći između ponedeljka i utorka, a nadomak četvrtfinala stigle su ekipe Tampa Bej Lajtninga, Kolorado Avalenča i Boston Bruinsa – trenutno vode sa 3:1 u pobedama protiv rivala. Nerešeno 2:2 je u seriji koju igraju Vankuver Kenaksi i Sent Luis Bluz.

Sent Luis se vratio u igru, Flajersi poveli

Hokejaši Sent Luisa smanjili su na 2-1 u seriji u prvoj rundi plej-ofa zapadne konferencije NHL, pošto su posle produžetka pobedili Vankuver sa 3:2.

Ajlandersi na pobedu od polufinala Konferencije

Golom Metjua Barzala u petom minutu produžetka, Njujork Ajlandersi su savladali Vašington Kepitalse rezultatom 2:1 i poveli u seriji četvrtfinala Konferencije sa 3:0 u pobedama. Četvrta, možda i poslednja utakmica u seriji, na programu je utorak veče.

Golden Najtsi nezaustavljivi, čak 49 odbrana za Kojote

Vegas Golden Najtsi na korak su do plasmana u drugu rundu plej-ofa NHL, trijumfom 2:1 nad Čikago Blekhoksima vode sa 3-0 u pobedama. Ekipa Tampa Bej Lajtninga savladala je Kolumbus Blu Džeketsa sa 3:2 i povela sa 2-1 u seriji.