Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

20.12.2018 | 06.02 > 06:09

Pingvini bolji od šampiona, Avalanš siguran

Pitsburg Penguinsi su savladali Vašington Kepitalse 2:1 u Nacionalnoj hokejaškoj ligi, dok je Kolorado Avalanš istim rezultatom slavio protiv Montreal Kanejdijensa.

Sindey Crosby

Patrick Smith/Getty Images

Posle prve trećine bez golova, prvi pogotak u Vašingtonu je viđen u sedmom minutu druge trećine. Tada je gol dao Lars Eler na asistenciju Toma Vilsona. Izjednačio je nepuna tri minuta kasnije Sidni Krozbi i to na asistenciju Jevgenija Malkina.

Minut pre kraja tog perioda gol za Pitsburg postiže Brajan Rast za 2:1, a taj rezultat je ostao na semaforu i posle treće trećine u kojoj nije bilo golova.

Kanađani iz Montreala su poveli protiv Kolorada u šestom minutu preko Brendana Galagera. Kolorado je do izjednačenja došao u početku druge trećine kada je gol postigao Miko Rantanen da bi Gabrijel Landeskog dao drugi gol za Avalanš na samom startu trećeg perioda. Bio je to konačan rezultat 2:1 za Kolorado.