Pool, Getty Images

Hokej

05.01.2019 | 22.32 > 22:33

Preokret i pobeda Vajlda u Otavi, Flejmsi lideri

Hokejaši Minesota Vajlda pobedili su Otava Senatorse na gostovanju u uzbudljivoj utakmici NHL sa 4:3.

minnesota wild

Harry How Getty Images Sport

Otava je povela preko Dušenea u 20. minutu, Spurgeon je poravnao u 21, da bi osam minuta kasnije Džingel vratio prednost domaćima.

Ključni momenti viđeni su pre kraj druge i na startu treće trećine.

Grinvej je poravnao na 2:2 u 35, a Spurgeon dva minuta kasnije okrenuo rezultat. Posle gola Parisa u 47. pitanje pobednika je bilo rešeno, a Otava je do kraja uspela samo da ublaži poraz. Strelac je bio Stoun u 51.

Tim iz Mineapolisa ima 43 boda i zauzima 10. mesto na Zapadu. Senatorsi su 16. sa 35.

Kalgari Flejms pobedio je Filadelfiju Flajers posle produžetka 3:2. Gordo u 29, Tkačuk u 36. bili su strelci za Flejmse tokom regularnog dela, dok su Sanhejm u 13. i Konečni u 46. postizali su golove za Filu.

Pobedu gostima doneo je Brodi u drugom minutu produžetka.

Flejmsi su prvi na Zapadu sa 56 bodova, a Fila 15. sa 36.