Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

07.01.2019 | 05.31 > 06:00

Provlačenje šampiona, debakl Anahajma

Odigrano je nekoliko interesantnih mečeva ove večeri u NHL karavanu. Aktuelni šampion Vašington uspeo je posle preokreta da dođe do pobede u Detroitu. Edmonton je ubedljivo savladao Anahajm u gostima, dok je u Pitsburgu u duelu Pingvinsa i Blekhouksa viđen vatromet golova.

Vašington Kapitolsi

Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Kepitolsi su gostovali konferencijskom rivalu Red Vingsima. I poveli preko Vilsona na isteku sedmog minuta igre. Manta je sedam minuta kasnije izjednačio i tim rezultatom završena je prva trećina. U drugoj ponovo gol na samom startu. Ali na drugoj strani. Hronek je u 27. minutu postigao jedini gol u drugoj deonici, doneo preokret i posle dve trećine Red Vingsi su vodili 2:1. Međutim Bojd u 46, Kempni u 67. donose vođstvo za Kepse i na kraju pobedu. Šampion je treći na Istoku sa 54 boda, svega dva manje od Toronto Mejpl Lifsa. Detroit je tek 14. sa 39 bodova.

U mini derbiju Zapada Edmonton je gostovao Anahajmu i ubedljivo slavio. Bilo je 4:0 za Naftaše a golove su postigli Mekdejvid, Puljadžarvi, Brodzak i Draisatl. Anahajm ostaje osmi sa 45, dok se Edmonton ovom pobedom domogao 11. mesta, ali primakao na samo dva boda plej-of mestu.

Možda i najbolji duel odigran je u Pitsburgu. Pingvinima je gostovao Čikago, koji je slavio 5:3. Golove za Čikago postigli su Debrinket, Kunic, Kit, Strom i Tivs. Na drugoj strani Hornkvist, Gencel i Brasard. Pingvini su peti na Istoku sa 52 bosa, dok je Čikago 13. na Zapadu sa 39 bodova.

Ostali rezultati: Otava - Karolina 4:5, Arizona - Njujork Rendžers 5:0, Vegas - Nju Džersi 3:2, Vinipeg - Dalas 5:1.