NHL: Pet mečeva, 39 golova, produžetak u Vinipegu

U noći između nedelje i ponedeljka u NHL šampionatu odigrano je pet mečeva, a svuda su strelci bili veoma efikasni.

Njujork Rendžers

Kirk Irwin/Getty Images

Najviše pogodaka je viđeno u Kolumbusu u Ohaju, gde su domaći Blu Džekitsi pobedili Njujork Rendžerse sa 7:5.

Strelci za Kolumbus su bili Panarin, Dukler, Etkinson, Sedlak, Savard i Folinjo dva puta, dok su za ekipu iz "velike jabuke" pogađali Strom, Krajder, Vesi i dva puta Zukarelo.

Jedini produžetak je viđen u Vinipegu, gde su domaći Džetsi sa 4:3 savladali Anahajm Dakse. Patke su povele preko Gibonsa i Rakela u prvoj trećini, dok je u 19. minutu smanjio Viler, a posle dva i po minuta u drugoj trećini izjednačio Lejn.

Koljano je doneo novo vođstvo Anahajmu u pet minuta pre kraja druge deonice, dok je u trećoj Ben Čirot postavio golom za Vinipeg 3:3 u regularnom toku meča.

U produžetku su Džetsi slavili golom Brajana Litla posle četiri minuta i 49 sekundi.

U ostale tri utakmice ubedljivo su slavili domaćini. Njujork Ajlandersi su porazili Tampa Bej Lajtning sa 5:1, isti rezultat je viđen i u Vankuveru gde su Kanuksi nadigrali Florida Panterse, dok je ekipa Kalgari Flejmsa bila bolja od Arizona Kojtesa sa 7:1.

NHL: Javorovo lišće zasenilo Munju

U noći između četvrtka i petka u NHL šampionatu je odigrano sedam utakmica, a bitnu pobedu ostvarili su Toronto Mejpl Lifsi.

KHL: SKA zaustavio Lokomotivu

U četvrtak su odigrana četiri meča Kontinentalne hokejaške lige, a duel iz Jaroslavlja između Lokomotive i SKA ste imali priliku da pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu.

KHL: Traktor minimalcem preko šampiona

U sredu su u KHL šampionatu odigrane tri utakmice, a pobede su odnele ekipe Traktora, Vitjaza i Spartaka iz Moskve.

KHL: Petica šampiona, sigurni Avtomobilist i Metalurg

U petak su u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi odigrana tri meča, a pobede su ostvarili Ak Bars, Metalurg i Avtomobilist.

Kakve se šanse da se ovo desi na hokejaškom meču?

Neobična scena se desila na meču između Ak Barsa i Avtomobilista u KHL šampionatu. Hokejaš Avtomobilista Najdžel Dous je morao da ode po novi štap, pošto mu se drugi neočekivano zaglavio. Pogledajte.

Hokejaš kao iskusan fudbaler, ali sudije nije prevario

Zanimljiva situacija je viđena na meču između Ak Barsa i Avtomobilista u KHL šampionatu. Igrač Ak Barsa Rob Klinkhamer je postigao gol nogom, ali to nije promaklo sudijama, koje su posle pregleda snimka poništile pogodak.

KHL: Jokerit "ugasio" Lokomotivu

U petak su odigrane četiri utakmice Kontinentalne hokejaške lige, a ubedljivu pobedu je ostvarila ekipe Jokerita u Jaroslavlju protiv Lokomotive rezultatom 3:0.

Opšta KHL tuča u kojoj je nastradao i sudija (VIDEO)

Na meču između Lokomotive iz Jaroslavlja i Jokerita u KHL šampionatu je viđena neverovatna scena. Opšte tuče na ledu nisu retkost na hokejaškim mečevima, ali da u njima po nosu dobije i sudija jeste i više nego neuobičajeno. Pogledajte kako je hokejaš Lokomotive Artur Kajumov udario sudiju.

KHL: Moćni SKA, Traktor na penale, pobeda Neftehimika

U utorak su odigrane tri utakmice KHL šampionata, a pobede su odnele ekipe SKA, Traktora i Neftehimika.

KHL: CSKA pokorio Soči, minimalac Avangarda

U ponedeljak je odigrano osam mečeva u KHL šampionatu, a seriju pobeda je nastavio moskovski CSKA.

Kojoti ulovili Predatore, penali Bostonu, goleada Tampi

U noći između četvrtka i petka u NHL šampionatu je odigrano osam mečeva, a pobede su između ostalih ostvarili Arizona Kojotesi, Tampa Bej Lajtning i Boston Bruinsi.

Šestica SKA, Lokomotiva i Sibir sa penala do pobeda

U sredu je odigrano sedam mečeva Kontinentalne hokejaške lige, a ubedljivu pobedu su ostvarili oklopnici SKA iz Sankt Peterburga.

Šestica Salavata, petica Lokomotive, četvorka Avangarda

U nedelju su odigrane četiri utakmice u KHL šampionatu, a slavile su ekipe Salavat Julajeva, Lokomotive, Red Stara i Avangarda.

KHL: CSKA protiv Sočija do 11. pobede u nizu

U sredu je u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi odirano pet utakmica, a sa odličnim rezultatima je nastavila ekipa CSKA iz Moskve, koja je ostvarila 11. pobedu zaredom.

Minimalac Sibira, iznenađenje Neftehimika, AK Bars lako

U utorak su odigrane tri utakmice u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi, a pobede su ostvarili Sibir, Neftehimik i Ak Bars.

Novi poraz Avtomobilista, nemoć Admirala protiv SKA

U sredu je odigrano devet utakmica Kontinentalne hokejaške lige, a najubedljiviju pobedu je ostvario SKA na svom ledu protiv Admirala iz Vladivostoka od 8:2.