NHL: Pet mečeva, 39 golova, produžetak u Vinipegu

NHL 14. jan 20196:24 > 6:41
Kirk Irwin/Getty Images

U noći između nedelje i ponedeljka u NHL šampionatu odigrano je pet mečeva, a svuda su strelci bili veoma efikasni.

Najviše pogodaka je viđeno u Kolumbusu u Ohaju, gde su domaći Blu Džekitsi pobedili Njujork Rendžerse sa 7:5.

Strelci za Kolumbus su bili Panarin, Dukler, Etkinson, Sedlak, Savard i Folinjo dva puta, dok su za ekipu iz „velike jabuke“ pogađali Strom, Krajder, Vesi i dva puta Zukarelo.

Jedini produžetak je viđen u Vinipegu, gde su domaći Džetsi sa 4:3 savladali Anahajm Dakse. Patke su povele preko Gibonsa i Rakela u prvoj trećini, dok je u 19. minutu smanjio Viler, a posle dva i po minuta u drugoj trećini izjednačio Lejn.

Koljano je doneo novo vođstvo Anahajmu u pet minuta pre kraja druge deonice, dok je u trećoj Ben Čirot postavio golom za Vinipeg 3:3 u regularnom toku meča.

U produžetku su Džetsi slavili golom Brajana Litla posle četiri minuta i 49 sekundi.

U ostale tri utakmice ubedljivo su slavili domaćini. Njujork Ajlandersi su porazili Tampa Bej Lajtning sa 5:1, isti rezultat je viđen i u Vankuveru gde su Kanuksi nadigrali Florida Panterse, dok je ekipa Kalgari Flejmsa bila bolja od Arizona Kojtesa sa 7:1.