NHL: Javorovo lišće zasenilo Munju

NHL 18. jan 20195:31 > 5:48
Claus Andersen, Getty Images Sport

U noći između četvrtka i petka u NHL šampionatu je odigrano sedam utakmica, a bitnu pobedu ostvarili su Toronto Mejpl Lifsi.

Toronto je u derbiju Istočne konferencije NHL savladao na gostujućem ledu Tampa Bej Lajtning rezultatom 4:2.

Prvoplasirana ekipa Istoka Tampa je povela posle devet minuta i 48 sekundi, kada je pak u mrežu Toronta, u situaciji sa igračem više, smestio Brejden Point.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:1, pošto je izjednačujući pogodak za Mejpl Lifse postigao hokejaš libanskog porekla Nazem Kadri.

Patrik Marlo je doneo vođstvo Torontu na 13:06 u drugoj deonici, ali je posle samo 37 sekundi Tampa poravnala skor golom Šveđanina Viktora Hedmana, a posle dodavanja Kučerova i Pointa.

Minut kasnije je viđen novi pogodak u mreži Tampe, a postigao ga je napadač Toronta Mičel Marner.

Konačan rezultat 4:2 postavio je na minut pre kraja meča Zek Hajman u situaciji kada je gol Tampe ostao prazan.

Tampa i pored poraza ima najbolji skor na Istoku i u ligi od 36 pobeda i 12 poraza. Toronto je na Istoku prati sa 29 pobeda i 17 poraza.

Ostali rezultati: Boston Bruins – Sent Luis Bluz 5:2, Njujork Ajlanders – Nju Džersi Devils 4:1, Njujork Rendžers – Čikago Blekhoks 4:3, Minesota Vajld – Anahajm Daks 0:3, Nešvil Predators – Vinipeg Džets 1:5, Dalas Stars – LA Kings 1:2.