Pool, Getty Images

Hokej

21.01.2019 | 07.42 > 07:44

Hurikejns demolirao Oilerse, Kojoti slavili u Torontu

Hokejaši Karolina Hurijeknsa savladali su Edmonton Oilerse na gostovanju u okviru NHL rezultatom 7:4.

Karolina Hurikejns

Elsa, Getty Images

Da će trijumf otići u Karolinu bilo je jasno već posle 12 minuta igre, kad su gosti golovima Nedertera u prvom i 12. i Svečnikova u sedmom stekli 3:0.

Kakvu-takvu nadu domaćima vratio je Mening pogotkom u 20, ali je ona nestala već u drugom periodu kad je Karolina preko Mekgina u 22, Volmarka u 25. i Martinuka u 39. otišla na ogromnih 6:1. Do kraja je Volmark još jednom zatresao mrežu Oilersa, u 58. minutu, a u međuvremenu su strelci za Edmonton bili Draisatl u 40. i 48. i Kasian u 41.

Hurikejns je 10. na Istoku sa 51 bodom. Edmonton je 11. na Zapadu sa 49.

I duel Toronto Mejpl Lifsa i Arizona Kojotsa pripao je gostima - 4:2.

Toronto je poveo preko Dermonta u 12. minutu, ali su Kojoti golovima Kempea u 23. i Kelera u 36. preokrenuli. Tavares je u 44. bio strelac za 2:2, da bi Hinostroza u 47. i Kruz u 59. doneli bodove ekipi iz Arizone.

Toronto je ostao treći na Istoku sa 60 bodova, Kojoti su 12. na Zapadu sa 48.