Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

30.05.2019 | 05.30 > 05:36

Istorijski brejk u Bostonu, Bluz izjednačio na 1:1

Sent Luis Bluz napravio je brejk i izjednačio rezultat finalne serije NHL sa Boston Bruinsima na 1:1.

St Louis Blues

Patrick Smith, Getty Images Sport

Hokejaši Sent Luis Bluza slavili su u drugom meču finala NHL na gostovanju Boston Bruinsima 3:2. Bluz je do pobede došao u produžetku. Sent Luisu je ovo prva pobeda u finalima NHL u istoriji franšize.

Dva puta su Bruinsi vodili i dva puta je Sent Luis stizao zaostatak. Sva četiri gola u regularnom delu meča viđena su u prvoj trećini.

Na isteku petog minuta Kojl je iskoristio situaciju sa igračem više i doneo domaćinu prednost, ali je pet minuta kasnije Sent Luis izjednačio preko Bortuza.

Tačno 40 sekundi čekalo se na novi gol. Strelac je za tim iz Bostona bio Nordstrom da bi novo izjednačenje gostima doneo gol Tarasenka na isteku 15. minuta.

Veliku borbu vodila su dva tima u nastavku, mnogo grube igre i isključenja, mnogo sjajnih odbrana na obe strane, ali bez golova sve do isteka četvrtog minuta produžetka kada je odličnu akciju O'Rajlija i Sandkvista golom krunisao Gunarson.

U naredna dva meča finala domaćin će biti Bluz.

Šampion produžio saradnju sa trenerom na još tri godine

Iako je bilo malo verovatno da saradnja neće biti nastavljena, bilo je i onih navijača Sent Luis Bluza koji su se plašili da Kreg Berube naredne sezone neće voditi njihov tim u pokušaju odbrane titule šampiona NHL.

Bluz napravio brejk i poravnao seriju na 1:1

Finalna serija NHL plej ofa Zapada vraćena je na početak nakon pobede Sent Luisa protiv San Hozea. Nakon dva meča rezultat u seriji je 1:1.

Starsi u četvrtfinalu, Kapitalsi igraju sedmi meč

Dalas Stars obezbedio je mesto u četvrtfinalu plej ofa NHL pobedom u šestom meču serije protiv Nešvil Predatorsa, a aktuelni šampioni Vašington Kapitalsi moraće mesto u nastavku da traže u sedmom meču protiv Karolina Hjurikejnsa.

Dalas berjkom do 3:2 u seriji sa Nešvilom

Hokejaši Dalas Starsa slavili su na gostovanju Nešvil Predatorsima u petom meču serije i poveli sa 3:2. Sada su korak od plasmana u četvrtfinale plej ofa.

Daksi bolji od lidera Zapada

Tri meča odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka. Pobede su upisali Otava Senatorsi, Čikago Blekhoksi i Anahajm Daksi.

Pobeda šampiona, Oilersi ubacili osam golova Kingsima

Sedam mečeva odigrano je u noći između utorka i srede u NHL. Najefikasniji su bili Edmonton Oilersi sa osam golova u mreži Los Anđeles Kingsa.

Kapitalsi u nepotpunom sastavu kod Trampa

Kada u ponedeljak šampioni NHL Vašington Kapitalsi posete Belu kuću, učiniće to bez nekoliko igrača koji su bili ključni u osvajanju Stenli kupa prošle godine. Nekolicina igrača iz ličnih ubeđenja ne želi da ide kod predsednika Donalda Trampa.

Vasiljevski začarao gol za pobedu Lajtninga

Četiri meča odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka. Pobede su zabeležili Toronto Mejpl lifs, Tampa Bej Lajtning, Vinipeg Džets i Vankuver Kanuks.

Flejmsi sa šest golova u trećoj deonici razbili Devilse

Osam duela odigrano je u NHL u noći između utorka i srede. Ovoga puta svi mečevi završeni su u regularnom vremenu, a više uspeha imali su domaćini.

Lajtning gospodari Istokom, veče produžetaka i penala

U noći između utorka i srede, u NHL je odigrano deset mečeva. Tri duela rešena su nakon produžetka, tri nakon penala, a na tri su slavili gosti.

Lajtning i Predatorsi na penale, Pantersima produžetak

Šest duela bilo je na programu u NHL u noći između ponedeljka i utorka, dva su rešena nakon penala, a jedna nakon produžetka. Samo su u jednom meču do pobede došli gosti.

Šarksima malo tri gola Torntona, Lajtning rutinski

Pet duela odigrano je u NHL u noći između ponedeljka i utorka. Pobede su slavili Tampa Bej Lajtning, Čikago Blekhouks, Kolorado Avelanš, Boston Bruins i Vašington Kapitals.

Daksi prekinuli niz od sedam poraza

Dva meča odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka, a pobede su zabeležili Pitsburg Pingvinsi i Anahajm Daksi.

Bluz za Predatore, Bruinsi skinuli krunu kraljevima

U osam odigranih NHL mečeva u subotu samo u dva duela slavili su gosti.

Rendžersi nakon penala, Toronto teško sa Senatorsima

Dva duela odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka. Toronto Mejpl Lifsi bili su bolji od Otava Senatorsa, a Njujork Rendžersi su nakon penala savladali Boston Bruinse.