Hokej

02.06.2019 | 05.36 > 05:39

Ubedljivi Boston vratio prednost domaćeg terena

Boston Celtics

Hokejaši Bostona deklasirali su Sent Luis u trećoj utakmica finala Stenli kupa 7:2 za vođstvo od 2-1 u seriji.

Boston Bruins

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Bruinsi su posle poraza u prvoj utakmici na svom ledu i teško obezbeđenog trijumfa posle produžetka u drugom meču, u trećem duelu u Misuriju su blistali i vratili prednost domaćeg terena.

Ekipa iz Masačusetsa je pitanje pobednika rešila u drugoj polovini prve trećine, kada je golovima Beržerona sa igračem više, Kojla i Kuralija povela sa 3:0. Pastrnjak je u prvom minutu drugog perioda pogodio za 4:0 i to je bio kraj svih nadalja Sent Luisa da eventualno može do preokreta.

Barbašev je u 32. minutu postigao prvi pogodak za tim iz Misurija, Krag je sa igračem više povećao prednost Bruinsa na 5:1, da bi u poslednjoj trećini strelac za domaće bio Parajko u 46. minutu, a za Boston Akjari i Jonahson (igrač više) u 59. minutu u razmaku od samo 23 sekunde.

Četvrta utakmica je 4. juna u Sent Luisu, a šampion će biti tim koji prvi ostvari četiri trijumfa.

LŠ: Seltik siguran i u revanšu, Vlada Ivić eliminisan

Fudbaleri Seltika i Kluža obezbedili su mesto u treće kolo kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Kemba Voker potpisuje maksimalan ugovor sa Bostonom

Jedan od najboljih plejmejkera današnjice Kemba Voker odlučio je da prihvati ponudu Bostona i potpiše ugovor sa klubom iz Masačusetsa, prenose brojni NBA insajderi.

Dejvis sledećeg leta postaje slobodan agent

Centar Nju Orleansa Entoni Dejvis će na leto 2020. godine biti slobodan agent, izjavio je njegov menadžer Rič Pol.

NHL zvezda posetila KK Partizan

Hokejaš Edmontona i nekadašnji osvajač Stenli kupa Milan Lučić pauzu u NHL šampionatu iskoristio je da sa porodicom poseti Beograd.

Lebron u akciji - Kajri, Dejvis, Vestbruk...

Košarkaš Los Anđeles Lejkersa Lebron Džejms će tokom leta imati velikog uticala na renoviranju ekipe iz Kalifornije, a mediji iz SAD prenose da je protekluih dana bio izuzetno aktivan.

Veče preokreta i veliki previd za brejk Šarksa

Hokejaši San Hozea posle produžetka pobedili su Sent Luis u gostima 5:4 i u finalnoj seriji Zapadne konferencije NHL lige poveli sa 2-1.

Veliki preokret Bostona za vođstvo u finalu Istoka

Hokejaši Bostona ubedljivo su pobedili Karolinu u prvoj utakmici finala Istočne konferencije NHL šampionata - 5:2.

Neverovatna završnica i pobeda Sent Luisa za 2-1

Hokejaši Sent Luisa vratili su brejk Dalasu i pobedom u Teksasu 4:3 poveli su u polufinalu Zapadne konferencije NHL lige rezultatom 2-1.

Kako zaustaviti Kajrija? Nikako (VIDEO)

Košarkaši Bostona pobedili su Milvoki 112:90 u prvoj utakmici polufinala Istočne konferencije NBA lige, a Kajri Irving je bio odličan sa 26 poena (12/21 iz igre, 2/5 za tri), 7 skokova i 11 asistencija za 33 minuta. Uživajte.

Zver je ukroćena! Horford 'maltretirao' Janisa (VIDEO)

Zver je ukroćena! Košarkaš Bostona Al Horford je u razmaku od nekoliko sekundi iskoristio retku priliku da 'zalepi' asa Milvokija Janisa Adetokumba. Seltiksi su napravili brejk i slavili u Viskonsinu 112:90.

Boston razmontirao Bakse za brejk u Milvokiju!

Košarkaši Bostona napravili su brejk na startu polufinalne serije plej-ofa Istočne konferencije i u Milvokiju su ubedljivo pobedili Bakse 112:90.

NHL: Neverovatan preokret u San Hozeu, prošao i Boston

Hokejaši Bostona ubedljivo su pobedili Toronto u odlučujućoj sedmoj utakmici prve runde plej-ofa 5:1 i u polufinalu Istočne konferencije sastaće se sa Kolumbusom, koji je sa 4:0 eliminisao najbolji tim ligaškog dela takmičenja Tampa Bej.

Raspoloženi Seltiksi 'počistili' Indijanu

Košarkaši Bostona 'počistili' su Indijanu u prvoj rundi doigravanja Istočne konferencije NBA lige.

Nestvarno zakucavanje Tarnera preko Hejvorda! (VIDEO)

Košarkaš Indijane Majls Tarner nestvarno je zakucao preko igrača Bostona Gordona Hejvorda u četvrtoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.

Četiri puta po 2-1, šampion deklasiran

Hokejaši Toronta i Karoline ostvarili su pobede u trećim mečevima Istočne konferencije plej-ofa NHL šampionata, dok su na Zapadu do drugih trijuma došli Nešvil i Kolorado.

Gde baš na njega... Ovečkin i klasičan nokaut (VIDEO)

Napadač Vašingtona Aleksandar Ovečkin u trećoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Istočne konferecnije NHL šampionata nokautirao je igrača Karoline Andreja Svečnikova.