Bruce Bennett/Getty Images

Hokej

04.06.2019 | 05.01 > 05:06

St Luis predvođen O'Rajlijem izjednačio protiv Bruinsa

Rezultat u finalu Stenli Kupa nakon četiri utakmice je 2:2 pošto je Sent Luis Bluz uspeo da savladao Boston Bruinse na svom terenu sa 4:2.

Sent Luis - Boston

Bruce Bennett, Getty Images Sport

Junak trijumfa Bluza bio je dvostruki strelac Rajan O'Rajli, koji je tako stigao do broja od pet pogodaka u ovogodišnjem plej-ofu.

O'Rajli je doneo prednost svom timu golom u prvom minutu meča, da bi Čarli Kolj izjednačio u 14. Prva trećina je ipak završena prednošću domaćina, nakon što je Vladimir Tarašenko poslao pak u mrežu u 16. minutu.

Brendon Karo na pet minuta pre kraja druge deonice donosi novoj izjednačenje Bruinsima, ali u poslednjih 20 minuta pogađaju O'Rajli i Brejden Šen, za prvu pobedu Bluza pred svojim navijačima u ovoj seriji, ali i uopšte u finalima Stenli Kupa.

Sledeći duel igra se za tri dana u Bostonu.

NO.ST.

Sjajna utakmica, ludilo na tribinama, W.Gretzki analizirao između trećina, Z.Chara dobio pak u vilicu, oštri dueli. Sve u svemu odlično finale ako se izuzme G3.

Odgovori 1 1

NHL All Star: Slavlje Pacifika, Pastrnak MVP

Odigran je, sada već tradicionalni NHL All Star turnir između ekipa sve četiri divizije. U petom takmičenju po ovom formatu Pacifik je osvojio treću titulu.

Bruinsi na pobedničkom putu, neprijatno za Pitsburg

Boston Bruinsi su savladali Vegas Golden Najtse 3:2 u Nacionalnoj hokejaškoj ligi. Pobede su ostvarili i Florida, Njujork Ajlandersi, Karolina i Filadelfija.

Boston ispustio 3:0 - Pingvini preokretom do pobede

Hokejaši Pitsburga pobedili su Boston na svom ledu u uzbudljivoj utakmici NHL, posle preokreta, sa 4:3.

Voraček srušio šampiona u produžetku

Golom Jakuba Voračeka u produžetku Filadelfija Flajersi došli su do pobede nad aktuelnim šampionom Sent Luis Bluzom.

NHL: Loše veče za Boston, ostali lideri sigurni

U 11 mečeva Nacionalne hokejaške lige koji su odigrani u noći između utorka i srede pobede su ostvarili Kolumbus, Dalas, Arizona, Tamba Bej, Toronto, Pitsburg, Njujork Ajlandersi, Čikago, Vinipeg, Edmonton i Bafalo.

Uspešno veče za lidere konferencija

U noći između ponedeljka i utorka pet mečeva je bilo na programu u NHL.

Debakl Kepitolsa, Boston posle produžetka

Vašington Kepitolsi izgubili su na svom ledu od Nju Džersi Devilsa 5:1, dok su Boston Bruinsi uspeli posle produžetka da slave u Njujorku protiv Ajlandersa 4:3.

Ako ste propustili: SK paketić - sve na jednom mestu

Redakcija Sport Kluba potrudila se da vam ulepša praznike novogodišnjim paketićem u kojem su se našli brojni intervjui, tekstovi i analize, a po vašim reakcijama rekli bismo da smo vas obradovali.

NHL: Sent Luis siguran, Dalas ispratio

Aktuelni šampion NHL Sent Luis bio je ubedljiv protiv Bafala sa 5:1. Trijumfovali su i Dalas Starsi protiv Anahajm Daksa sa 3:0.

Šampion ispustio 3:0 i pao u Vegasu

Branilac Stenli kupa Sent Luis Bluz poražen je na gostovanju Vegas Golden Najtsima 5:4 posle produžetka, iako su imali vođstvo 3:0.

Medvedima klizavo protiv Edmontona, buđenje Ajkula

Hokejaši Boston Bruinsa doživeli su i treći uzastopni poraz, jer je u „Ti Di Gardenu” sjajan meč odigrala ekipa Edmontona i slavila pobedu od 4:1.

NHL: Novogodišnja noć neuspešna za favorite

Sent Luis, Kolorado, Vašington i Boston, vodeći timovi konferencija u NHL, pretrpeli su poraze u novogodišnjoj noći.

Ajlendersi slavili u Minesoti, Dalas u Arizoni

Ekipa Njujork Ajlendersa zahvaljujući sjajnoj igri u poslednjoj trećini uspela je da stigne do preokreta i pobede na gostovanju Minesoti.

NHL: Bruinsima derbi protiv Kepitalsa

U derbiju Istočne konferencije NHL Boston Bruinsi savladali su Vašington Kepitalse sa 7:3.

Paklen finiš šampiona za pobedu nad Ajkulama

U derbiju večeri, reprizi finala Zapada San Hoze Šarksi dočekali su vladajućeg šampiona Sent Luis Bluz. Slavili su gosti 5:2, posle sjajnog finiša.

Šampion pobedio, Avalanš ispratio

Aktuelni šampioni Nacionalne hokejaške lige Sent Luis Bluz pobedili su sa 2:1 Edmonton Oilerse.