Bruce Bennett/Getty Images

Hokej

04.06.2019 | 05.01 > 05:06

St Luis predvođen O'Rajlijem izjednačio protiv Bruinsa

Rezultat u finalu Stenli Kupa nakon četiri utakmice je 2:2 pošto je Sent Luis Bluz uspeo da savladao Boston Bruinse na svom terenu sa 4:2.

Sent Luis - Boston

Bruce Bennett, Getty Images Sport

Junak trijumfa Bluza bio je dvostruki strelac Rajan O'Rajli, koji je tako stigao do broja od pet pogodaka u ovogodišnjem plej-ofu.

O'Rajli je doneo prednost svom timu golom u prvom minutu meča, da bi Čarli Kolj izjednačio u 14. Prva trećina je ipak završena prednošću domaćina, nakon što je Vladimir Tarašenko poslao pak u mrežu u 16. minutu.

Brendon Karo na pet minuta pre kraja druge deonice donosi novoj izjednačenje Bruinsima, ali u poslednjih 20 minuta pogađaju O'Rajli i Brejden Šen, za prvu pobedu Bluza pred svojim navijačima u ovoj seriji, ali i uopšte u finalima Stenli Kupa.

Sledeći duel igra se za tri dana u Bostonu.

NO.ST.

Sjajna utakmica, ludilo na tribinama, W.Gretzki analizirao između trećina, Z.Chara dobio pak u vilicu, oštri dueli. Sve u svemu odlično finale ako se izuzme G3.

Odgovori 1 1

Bruinsi na pobedu od finala Stenli Kupa

Boston Bruinsi vode sa ubedljivih 3:0 u finalu Istočne konferencije NHL, i samo još jedna pobeda ih deli od plasmana u finale Stenli Kupa.

Bruinsi u finalu Istoka posle šest godina

Boston Bruinsi će igrati u finalu Istočne konferencije NHL sa Karolina Harikejnsima, pošto su sa 4:2 uspeli da eliminišu Kolumbus Blu Džeketse.

Blu Džeketsi poveli protiv Bruinsa, Kotur junak Šarksa

Kolumbus Blu Džeketsi poveli su sa 2:1 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije NHL sa Boston Bruinsima.

Maršand odveo Bruinse do sedmog meča sa Lifsima

Boston Bruinsi uspeli su da izbore odlučujući sedmi meč u duelu plej-ofa Istočne konferencije NHL sa Toronto Mejpl Lifsima.

Boston i Vinipeg u plej-ofu, Montreal i dalje u igri

Boston Bruinsi i Vinipeg Džetsi ostvarili su pobede koje su im obezbedile učešće u ovogodišnjem NHL plej-ofu.

NHL: "Petarda" Toronta u kanadskom derbiju

Toronto Mejpl Lifsi zabeležili su ubedljiv trijumf u kanadskom okršaju sa Vankuver Kenaksima, slavivši rezultatom 5:0.

NHL: 20-godišnji golman u istoriji Filadelfije

Mladi golman Filadelfija Flajersa Karter Hart imao je debi iz snova u NHL, i pritom ispisao istoriju franšize.

NHL: Minesota nastavila "teror" nad Kanađanima

Hokejaši Minesota Vajlda ostvarili su najubedljiviju pobedu u duelima NHL igranim u noći između utorka i srede.

Vilson isključen, Kepitalsi slavili sedmi put zaredom

Igrač Vašington Kepitalsa Tom Vilson isključen je na utakmici sa Nju Džersi Devilsima zbog udaranja protivnika.

NHL: Detroit, Otava, Minesota do trijumfa u produžetku

Čak četiri produžetka igrana su na mečevima američkog NHL u noći između subote i nedelje.

NHL: Džetsi zaustavili niz Uragana

U noći između nedelje i ponedeljka odigrana su dva duela u američkom NHL - Anahajm Daksi u gostima su bili bolji od Sent Luis Bluza, dok je ekipa Vinipeg Džetsa savladala Karolina Harikejnse.

NHL: Ondrej Palat utišao Boston, Šarksi izjednačili

Tampa Bej Lajtning stigao je do prednosti u plej-of seriji Stenli Kupa, savladavši Boston u trećem duelu rezultatom 4:1.

Bruinsi u odlučujućem sedmom meču izbacili Toronto

Boston Bruinsi su prošli u drugu rundu plej-of u NHL, savladavši Toronto Mejpl Lifse u odlučujućem sedmom meču sa 7:4.

Bluz slavio u ČIkagu, pobede Vinipega i Anahajma

U noći između nedelje i ponedeljka odigrana su tri NHL duela, a pobede su zabeležile ekipe Sent Luis Bluza, Vinipeg Džetsa i Anahajm Daksa.

NHL: Laine het-trikom utišao Medison Skver Garden

Mladi Finac Patrik Laine obeležio je veče u NHL, postigavši tri gola u trijumfu Vinipeg Džetsa na gostovanju Njujork Rendžersima.

NHL: Gosti dominirali, spektakl u Montrealu

Aktuelni šampioni NHL Pitsburg Pingvinsi savladali su na svom terenu Minesota Vajld, dok je spektakularan meč viđen u Montrealu.