Kapitalsi u produžetku do pobede za početak sezone

U noći između srede i četvrtka počela je nova NHL sezona. Pobede su u prvim duelima zabeležili Kapitalsi, Mejpl lifsi, Ojlersi i Golden najtsi.

Alex Ovechkin

Bruce Bennett/Getty Images

Prošlogodišnji NHL šampioni, Vašington Kapitalsi u novu sezonu su ušli pobedom na gostovanju Sent Luis Bluzu 3:2. Kapitalsi su pobedu obezbedlili u produžetku koji su izborili nakon dva gola zaostatka.

Samo 53 sekunde su protekle od početka meča kada je Bleis doneo Bluzu vođstvo, a na isteku osmog minuta Pjetranđelo je, u situaciji sa igračem više, udulao prednost domaćih.

Manje od pola minuta do kraja prve trećine Aleksandar Ovječkin je smanjio na 2:1, da bi u 13. minutu dugog dela Orlov pogodio za izjednačenje.

Nije bilo golova u trećoj trećini, a Kapitalsi do pobede dolaze golom Vrane na isteku trećeg minuta produžetka.

Toronto Mejpl lifsi na svom ledu su otvorili sezonu i slavili protiv Otava Senatorsa 5:3.

Prednost domaćeg terena u prvom meču sezone iskoristili su i Edmonton Ojlersi koji su sa 3:2 savladali Vankuver Kanukse.

Pred svojim navijačima su slavili i Vegas Golden najtsi. Zlatni vitezovi su bili bolji od San Hoze Šarksa 4:1.

Kapitalsi na meč od finala

U noći između ponedeljka i utorka, Vašington Nešnalsi poveli su 3:0 u polufinalnom duelu sa Sent Luis Kardinalsima.

Johanson u produžetku doneo pobedu Sejbersima

Tri meča odigrana u noći između srede i četvrtka u NHL donela su nam pobede Sejbersa, Flajersa i Kanuksa.

Šampion produžio saradnju sa trenerom na još tri godine

Iako je bilo malo verovatno da saradnja neće biti nastavljena, bilo je i onih navijača Sent Luis Bluza koji su se plašili da Kreg Berube naredne sezone neće voditi njihov tim u pokušaju odbrane titule šampiona NHL.

Istorijski brejk u Bostonu, Bluz izjednačio na 1:1

Sent Luis Bluz napravio je brejk i izjednačio rezultat finalne serije NHL sa Boston Bruinsima na 1:1.

Bluz napravio brejk i poravnao seriju na 1:1

Finalna serija NHL plej ofa Zapada vraćena je na početak nakon pobede Sent Luisa protiv San Hozea. Nakon dva meča rezultat u seriji je 1:1.

Starsi u četvrtfinalu, Kapitalsi igraju sedmi meč

Dalas Stars obezbedio je mesto u četvrtfinalu plej ofa NHL pobedom u šestom meču serije protiv Nešvil Predatorsa, a aktuelni šampioni Vašington Kapitalsi moraće mesto u nastavku da traže u sedmom meču protiv Karolina Hjurikejnsa.

Dalas berjkom do 3:2 u seriji sa Nešvilom

Hokejaši Dalas Starsa slavili su na gostovanju Nešvil Predatorsima u petom meču serije i poveli sa 3:2. Sada su korak od plasmana u četvrtfinale plej ofa.

Daksi bolji od lidera Zapada

Tri meča odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka. Pobede su upisali Otava Senatorsi, Čikago Blekhoksi i Anahajm Daksi.

Pobeda šampiona, Oilersi ubacili osam golova Kingsima

Sedam mečeva odigrano je u noći između utorka i srede u NHL. Najefikasniji su bili Edmonton Oilersi sa osam golova u mreži Los Anđeles Kingsa.

Kapitalsi u nepotpunom sastavu kod Trampa

Kada u ponedeljak šampioni NHL Vašington Kapitalsi posete Belu kuću, učiniće to bez nekoliko igrača koji su bili ključni u osvajanju Stenli kupa prošle godine. Nekolicina igrača iz ličnih ubeđenja ne želi da ide kod predsednika Donalda Trampa.

Vasiljevski začarao gol za pobedu Lajtninga

Četiri meča odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka. Pobede su zabeležili Toronto Mejpl lifs, Tampa Bej Lajtning, Vinipeg Džets i Vankuver Kanuks.

Flejmsi sa šest golova u trećoj deonici razbili Devilse

Osam duela odigrano je u NHL u noći između utorka i srede. Ovoga puta svi mečevi završeni su u regularnom vremenu, a više uspeha imali su domaćini.

Lajtning gospodari Istokom, veče produžetaka i penala

U noći između utorka i srede, u NHL je odigrano deset mečeva. Tri duela rešena su nakon produžetka, tri nakon penala, a na tri su slavili gosti.

Lajtning i Predatorsi na penale, Pantersima produžetak

Šest duela bilo je na programu u NHL u noći između ponedeljka i utorka, dva su rešena nakon penala, a jedna nakon produžetka. Samo su u jednom meču do pobede došli gosti.