Kapitalsi u produžetku do pobede za početak sezone

U noći između srede i četvrtka počela je nova NHL sezona. Pobede su u prvim duelima zabeležili Kapitalsi, Mejpl lifsi, Ojlersi i Golden najtsi.

Alex Ovechkin

Bruce Bennett/Getty Images

Prošlogodišnji NHL šampioni, Vašington Kapitalsi u novu sezonu su ušli pobedom na gostovanju Sent Luis Bluzu 3:2. Kapitalsi su pobedu obezbedlili u produžetku koji su izborili nakon dva gola zaostatka.

Samo 53 sekunde su protekle od početka meča kada je Bleis doneo Bluzu vođstvo, a na isteku osmog minuta Pjetranđelo je, u situaciji sa igračem više, udulao prednost domaćih.

Manje od pola minuta do kraja prve trećine Aleksandar Ovječkin je smanjio na 2:1, da bi u 13. minutu dugog dela Orlov pogodio za izjednačenje.

Nije bilo golova u trećoj trećini, a Kapitalsi do pobede dolaze golom Vrane na isteku trećeg minuta produžetka.

Toronto Mejpl lifsi na svom ledu su otvorili sezonu i slavili protiv Otava Senatorsa 5:3.

Prednost domaćeg terena u prvom meču sezone iskoristili su i Edmonton Ojlersi koji su sa 3:2 savladali Vankuver Kanukse.

Pred svojim navijačima su slavili i Vegas Golden najtsi. Zlatni vitezovi su bili bolji od San Hoze Šarksa 4:1.

Porazi Montreala i Otave, slavlje Toronta

Kanadski timovi su imali učinak od jedne pobede i dva poraza u duelima NHL igranim u ponedeljak uveče.

Bruinsi na pobedničkom putu, neprijatno za Pitsburg

Boston Bruinsi su savladali Vegas Golden Najtse 3:2 u Nacionalnoj hokejaškoj ligi. Pobede su ostvarili i Florida, Njujork Ajlandersi, Karolina i Filadelfija.

Nazem Kadri sasekao Crvena krila

Kolorado Avelanši zabeležili su ubedljivu pobedu kod kuće nad Detroit Red Vingsima 6:3 i sačuvali mesto u samom vrhu Zapada.

NHL: Veliki preokret u Njujorku, Koloradu derbi Zapada

Protekle noći odigrano je 12 utakmica u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, a mnogo više uspeha imali su domaći klubovi koji su ostvarili devet trijumfa.

Sedmica Tampe i dve drame

Odigrane su tri utakmice NHL karavana. Tampa Bej ubedljivo je slavio na gostovanju Vinipegu 7:1, dok su ostala dva meča odlučena posle produžetaka.

NHL: Rendžersi bolji od Ajlendersa u derbiju Njujorka

Ekipa Kalgari Flejmsa je u malom kanadskom derbiju savladala Toronto u gostima sa 2:1, dok je u njujorškom derbiju, ekipa Rendžersa slavila protiv Ajlendersa.

NHL: Loše veče za Boston, ostali lideri sigurni

U 11 mečeva Nacionalne hokejaške lige koji su odigrani u noći između utorka i srede pobede su ostvarili Kolumbus, Dalas, Arizona, Tamba Bej, Toronto, Pitsburg, Njujork Ajlandersi, Čikago, Vinipeg, Edmonton i Bafalo.

Uspešno veče za lidere konferencija

U noći između ponedeljka i utorka pet mečeva je bilo na programu u NHL.

Kiks Tampe, Pitsburg na penale dobio Arizonu

U noći između nedelje i ponedeljka Pitsburg je savladao Arizonu 4:3, Florida je bila bolja od Toronta 8:4, dok je Tampa Bej poražena od Nju Džersija 3:1.

Debakl Kepitolsa, Boston posle produžetka

Vašington Kepitolsi izgubili su na svom ledu od Nju Džersi Devilsa 5:1, dok su Boston Bruinsi uspeli posle produžetka da slave u Njujorku protiv Ajlandersa 4:3.

Vankuver u finišu srušio Bafalo

Hokejaši Vankuvera pobedili su Bafalo na strani u okviru NHL rezultatom 6:3.

Kepitalsi pali u Filadelfiji

Hokejaši Filadelfija Flajersa pobedili su Vašington Kepitalse na svom ledu, u okviru NHL, rezultatom 3:2.

NHL zabrinut zbog Ovečkinove odluke o Ol-star meču

Ruski hokejaš Aleks Ovečkin neće igrati na Ol-star utakmici Nacionalne hokejaške lige zato što želi da se bolje pripremi za ostatak sezone.

Kapitalsi ubedljivi za peti vezani poraz Senatorsa

U noći između utorka i srede u NHL je na programu bilo 12 mečeva.

Mekdejvid i Oilersi zaustavili Toronto

U malom kanadskom derbiju u NHL, ekipa Edmonton Oilersa savladala je Toronto sa 6:4.