Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

05.10.2019 | 07.16

Đavolima ni 4:0 nije bilo dovoljno za pobedu

Neverovatan meč odigran je u Nju Džersiju. Domaći Devilsi vodili su 4:0, ali Vinipeg Džetsi odbili su da se predaju i priredili jedan od većih preokreta.

Vinipeg, NHL

Hannah Foslien, Getty Images Sport

Devilsi su odlično igrali dve trećine. Golovima Guseva, Vatanena i Kolmana, koji je dva puta bio strelac, voodili su 4:0. Sve do 11 sekundi pre kraja druge deonice, kada je Kulikov smanjio na 4:1. Ipak, niko nije mogao da sanja da je to najava velikog preokreta. Već u 43. minutu Roslović je smanjio na 4:2, a samo pet minuta kasnije Pero najavljuje dramu, jer primiče goste na samo gol zaostatka. Pionik je sedam i po minuta pre kraja doneo izjednačenje Džetsima, koji su izborili produžetke. Nije bilo golova u dodatnom vremenu, pa se pristupilo izvođenju penala. Konor i Viler su pogocima doneli na kraju trijumf, jer je u četiri serije za Devilse samo Gusev bio precizan i Vinipeg je praktično ukrao pobedu Nju Džersiju.

Posle pobede u prvom meču u duelu dva poslednja šampiona, Vašington Kepitolsi došli su i do drugog trijumfa. Ovog puta u predviđenih 60 minuta, a golovima Jakuba Vrane i Ti Džej Ošija savladali su Njujork Ajlanderse 2:1, za koje je strelac jedinog gola bio Devon Tivs. Toronto je upotpunio odlično veče gostiju, pošto je slavio u Kolumbusu 4:1 protiv Blu Džeketsa. Potpunu dominaciju gostiju zaokružio je Las Vegas slavljem protiv San Hozea 5:1.

Uraganska petarda, Bafalo na penale

Odigrana su tri meča u noći između petka i subote u NHL karavanu. Najubedljiviju pobedu ostvarila je Karolina protiv Njujork Ajlandersa, dok je veoma neizvesno bilo u Bafalu i Kolumbusu.

Duel šampiona posle preokreta pripao Sent Luisu

U mečevima predsezone izuzetno zanimljiv bio je okršaj dva poslednja osvajača Stenli kupa. Sent Luis je na kraju savladao Vašington Kepitolse posle velike borbe 4:3.

Edmonton ugasio Flejmse sa pola tuceta

Odigrano je šest mečeva NHL predsezone. Najubedljiviju pobedu ostvarili su Edmonton Oilersi u kanadskom derbiju protiv Kalgarija 6:2.

Majer i Kutur svirali Bluz: Šarksi vode 1:0

U prvom meču finala zapadne konferencije NHL San Hoze Šarksi savladali su Sent Luis Bluz 6:3 uz sjajnu partiju dvojca Timo Majaer-Logan Kutur.

Panarin i Dušen vodili Kolumbus do brejka u Bostonu

U drugom meču polufinalne serije istočne konferencije Kolumbus je kao gost pobedio Boston posle produžetka 3:2 i došao do izjednačenja u seriji na 1:1.

Pobede gostiju, Kolorado prošao dalje

Kolorado Avelanši slavili su u gostima protiv Kalgarija 5:1 i uspeli da obezbede plasman u polufinale Zapada ukupnim skorom u seriji 4:1. Toronto je savladao Bruinse u Bostonu 2:1 i poveo 3:2 u seriji.

Orpik doneo šampionima 2:0

Branioci Stenlijevog trofeja Vašington Kepitolsi došli su do lepog vođstva 2:0, pošto su i u drugom meču na svom ledu savladali Karolinu, posle produžetka 4:3.

Samo Pingvini bez brejka

U drugim utakmicama prvog kola plej-ofa NHL šampionata pobede su zabeležili Kolumbus, Njujork Ajlanders, Vegas Golden Najts i Sent Luis.

Kolumbus hvata poslednji voz za plej-of

Hokejaši Kolumbus Blu Džekitsa ostvarili su pobedu u Medison Skver Gardenu protiv Njujork Rendžersa 3:2 posle penala i došli na poziciju koja vodi u plej-of.

Šampion razbio lidera, Vegas i Sent Luis u plej-ofu

U derbiju večeri aktuelni šampion Vašington Kepitols kao gost savladao je Tampa Bej 6:3. Učesnicima u plej-ofu pridružili su se Vegas Golden Najtsi i Sent Luis Blusi.

Sprženi Senatori: Kalgari u plej-ofu

Kalgari Flejmsi pobedom nad Otava Senatorsima 5:1 obezbedili su plasman u plej-of i postali prva ekipa sa Zapada kojoj je to pošlo za rukom.

Flejmsi petardom došli na korak od plej-ofa

Ulazi se polako u finiš ligaškog dela NHL šampionata i zahuktava se borba za plej-of mesta. Do sada su samo Tampa Bej Lajtingsi osigurali doigravanje, a na odličnom putu je i Kalgari, koji je u na svom ledu razbio Njujork Rendžerse 5:1.

Tampa Bej na Krilima prvi do plej-ofa

Pobedom na Floridi 3:2 nad Detroit Red Vingsima Tampa Bej Lajtning postao prvi učesnik plej-ofa NHL lige.

Preokret šampiona, Pitsburg pao u Bafalu

Aktuelni šampion Vašington Kepitols zabeležio je pobedu na gostovanju Njujork Ajlandersima posle preokreta 3:1. Izuzetno zanimljiv duel odigran u Bafalu, gde su Sejbersi posle produžetka savladali Pitsburg Pingvinse 4:3.

Pingvini izgoreli u plamenu Kalgarija

U derbiju večeri vodeći tim zapadne konferencije Kalgari Flejmsi savladali su Pitsburg Pingvinse 5:4. Golden Najtsi ubedljivi protiv Nešvila.

Rendžere u Njujorku razneo 13-minutni "Uragan"

Odigrana je samo jedna utakmica večeri u NHL karavanu. Karolina je savladala u gostima Njujork Rendžerse 3:0, a sva tri gola postigla je u poslednjoj trećini.