Vašington petardom častio Rendžere

NHL 19. okt 20196:40 > 6:51
Rob Carr, Getty Images Sport

U derbiju večeri i divizije Metropolitan Vašington Kepitolsi ubedljivo su savladali Njujork Rendžerse 5:2. Pobede su još zabeležili Pitsburg, Edmonton, Kolorado, Čikago i Anahajm.

Šampion iz 2018. poveo je već posle dva i po minuta golom Ti Džej Ošija sa igračem više. Situaciju sa igračem više na drugoj strani koriste i Njujorčani preko Bačneviča i 10 minuta kasnije dolaze do izjednačenja. Ipak, do kraja prve trećine, u 16. minutu Kempni na asistenciju Aleksa Ovečkina i Karlsona donosi novo vođstvo Vašingtonu. Kepitolsi su mogli već u drugoj trećini da reše pitanje pobednika. Prvo je u 24. minutu Daud povisio na 3:1, a u 31. Jakub Vrana je propustio da realizuje penal. Kazna je usledila na isteku 37. minutu preko Panarina i Rendžeri su na kraju druge trećine imali samo gol zaostatka – 3:2. Ipak, Ti Džej Oši je prelomio meč u 51. minutu, a konačnih 5:2 postavio je Hetevej 28 sekundi pre kraja, pogodivši prazan gol. Vašington je četvrti na Istoku sa 12 bodova, jednim manje od lidera Bafala, dok je Njujork 14. sa svega četiri.

Ostali rezultati: Florida – Kolorado 4:5, Pitsburg – Dalas 4:2, Čikago – Kolumbus 3:2, Edmonton – Detroit 2:1, Anahajm – Karolina 4:2.