Kepitalsi i Ovječkin hvataju ritam

NHL 21. okt 20195:37 > 5:44
Scott Taetsch/Getty Images

Vašington Kepitalsi su savladali Čikago Blekhokse 5:3 u noći između nedelje i ponedeljka u Nacionalnoj hokejaškoj ligi. Vinipeg je na penale dobio Edmonton Oilerse, a Kalgari je bio bolji od Anahajma 2:1.

Duel u Čikagu je bio najzanimljiviji i u njemu je viđeno najviše golova. Polovinom prve trećine Kepitalsi su imali igrača više, a gol je postigao Ti Džej Oši na asistenciju Jevgenija Kuznjecova. U drugoj trećini je Čikago izjednačio preko Drejka Kagiule, da bi nakon nešto više od minuta opet u vođstvo ekipu Vašingtona doveo Nik Daud.

Početkom poslednje trećine najpre je Aleks Ovječkin povećao na 3:1, Dominik Kubalik je dao nadu domaćim Blekhoksima i smanjio je na 3:2, a zatim je u 10. minutu izjednačio Patrik Kejn. Ubrzo međutim Tom Vilson postiže četvrti gol za Vašington, da bi Lars Eler u poslednjem minutu postigao peti gol i to kada je gol Blekhoksa bio prazan.

Edmonton i Vinipeg su igrali bez golova 65 minuta, pa se pristupilo izvođenju penala.  Kajl Konor i Patrik Lejn su bili precizni za Džetse i Vinipeg je slavio vrednu pobedu u kanadskom derbiju.

Samo tri gola viđena su u duelu Kalgarija i Anahajma. U prvoj trećini nije bilo golova da bi Daksi poveli u 12. sekundi druge trećine preko Silfverberga. Izjednačio je Majkl Stoun u 16. minutu tog perioda a pobedu Flejmsima je doneo Mikael Baklund u trećoj trećini.