Ovečkin u produžetku doneo pobedu Kapitalsima u Torontu

NHL 30. okt 20196:59 > 7:02
Patrick Smith/Getty Images

U noći između utorka i srede u NHL je odigrano devet mečeva.

Najzanimljivije je bilo u duelu Toronto Mejpl lifsa i Vašington Kapitalsa u kome su nakon produžetka rezultatom 4:3 slavili gosti.

Posle samo 40 sekundi igre Mejpl lifsi su vodili golom Johansona, a Karlson je sa druge strane pogodio za izjednačenje.

Drugim golom Karlsona na meču Kapitalsi su poveli na isteku osmog minuta druge deonice, a Metjuz je ovoga puta bio precizan za izjednačenje, a zatim i za novi vođstvo Mejpl lifsa.

Na drugoj strani je uzvratio Ovečkin koji je u petom minutu produžetka izrastao u heroja Kapitalsa golom za pobedu.

Veliki broj isključenja viđen je u ovom duelu – domaći su osam puta imali igrača manje, od toga dva puta u produžetku, a gosti čak devet.

Kapitalsi su u 14 odigranih mečeva zabeležili devet pobeda i trenutno su prvu na Istoku. Mejpl lifsi su odigrali isti broj utakmica i imaju osam poraza.