Martin Rose/Getty Images

Hokej

06.11.2019 | 07.46

NHL: Šampion slavio u produžetku

Šampion NHL Sent Luis Bluz pobedio je Vankuver Kanukse na strani, u derbiju zapadne konferencije NHL, posle produžetka 2:1.

Sent Luis

Derek Leung/Getty Images

Sent Luis

Odlučujući pogodak za goste, pred 18.789 gledalaca u Rodžers areni, postigao je Švarc u čevrtom minutu dodatnog perioda.

Prethodno je Vankuver izborio produžetak golom Hjuza na tri i po minuta do kraja treće deonice, a vodeći gol za Sent Luis delo je Bozaka, koji je pogodio u 24. minutu meča.

Bluz je sad lider zapada sa 23 boda, dok je Vankuver pao na treće mesto sa 21.

Kad je reč o istočnoj konfernciji, Njujork Ajlandersi su bili bolji kod kuće od Otava Senatorsa posle preokreta sa 4:1.

Klaterbak u devetom, Baro u 36. iz penala, CIzikas u 50. i Bejli u 51. bili su strelci za Njujorčane, dok je jedini gol za kanadski sastav dao Pago u osmom minutu meča.

Ajlandersi su treći na tabeli sa 22 boda, a Otava je 15. sa devet.

U ostalim mečevima: Kolubus - Vegas 1:2, Filadelfija - Karolina 4:1, Montreal - Boston 5:4, Toronto - Los Anđeles 3:1, Vinipeg - Nju Džersi 1:2, Dalas - Kolorado 4:1, Kalgari - Arizona 4:3, Anahajm - Minesota 2:4, San Hose - Čikago 4:2.