Martin Rose/Getty Images

Hokej

06.11.2019 | 07.46

NHL: Šampion slavio u produžetku

Šampion NHL Sent Luis Bluz pobedio je Vankuver Kanukse na strani, u derbiju zapadne konferencije NHL, posle produžetka 2:1.

Sent Luis

Derek Leung/Getty Images

Sent Luis

Odlučujući pogodak za goste, pred 18.789 gledalaca u Rodžers areni, postigao je Švarc u čevrtom minutu dodatnog perioda.

Prethodno je Vankuver izborio produžetak golom Hjuza na tri i po minuta do kraja treće deonice, a vodeći gol za Sent Luis delo je Bozaka, koji je pogodio u 24. minutu meča.

Bluz je sad lider zapada sa 23 boda, dok je Vankuver pao na treće mesto sa 21.

Kad je reč o istočnoj konfernciji, Njujork Ajlandersi su bili bolji kod kuće od Otava Senatorsa posle preokreta sa 4:1.

Klaterbak u devetom, Baro u 36. iz penala, CIzikas u 50. i Bejli u 51. bili su strelci za Njujorčane, dok je jedini gol za kanadski sastav dao Pago u osmom minutu meča.

Ajlandersi su treći na tabeli sa 22 boda, a Otava je 15. sa devet.

U ostalim mečevima: Kolubus - Vegas 1:2, Filadelfija - Karolina 4:1, Montreal - Boston 5:4, Toronto - Los Anđeles 3:1, Vinipeg - Nju Džersi 1:2, Dalas - Kolorado 4:1, Kalgari - Arizona 4:3, Anahajm - Minesota 2:4, San Hose - Čikago 4:2.

Pijentrađelo za trijumf šampiona

Hokejaši Sent Luis Bluza pobedili su Minesota Vajld na svom ledu u okviru NHL rezultatom 2:1.

Šampion bolji od lidera konferencije

Šampion NHL Sent Luis Bluz pobedio je na svom ledu lidera zapadne konferencije Kolorado Avalanš sa 3:1.

NHL: Šampion u finišu srušio Senatore

Šampion NHL Sent Luis Bluz savladao je Otava Senatorse na gostovanju rezultatom 6:4 i ostvario treći trijumf iz četiri meča nove sezone.

Prvi put posle 49 godina: U finalu će se svirati Bluz

Hokejaši Sent Luis Bluza plasirali su se u veliko finale NHL pošto su savladali San Hoze Šarkse sa 4-2 u finalnoj seriji zapadne konferencije.

NHL: Bluz u polufinalu, šampion na korak

Hokejaši Sent Luis Bluza plasirali su se u polufinale Zapadne konferencije NHL, pošto su trijumfom na svom ledu protiv Vinipeg Džetsa 3:2 slavili u četvrtfinalnoj seriji sa 4-2.

Pingvinima ne prija Bluz

Hokejaši Sent Luis Bluza pobedili su Pitsburg Pengvinse na gostovanju u okviru NHL rezultatom 5:1 i ostvarili prvi trijumf posle tri poraza.

NHL: Mejpl Lifsi kasno upalili

Hokejaši Toronto Mejpl Lifsa doživeli su drugi poraz u nizu pošto su bolji od njih bili Čikago Blekhoksi 5:4.

NHL: Šampion slavio, Pingvini ubedljivo poraženi

Aktuelni šampioni NHL Vašington Kepitalsi pobedili su Vankuver Kanukse na svom ledu rezultatom 3:2.

NHL: Tampa gazi redom, poraz šampiona

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga pobedili su Los Anđeles Kingse na gostovanju sa 6:2 u okviru NHL.

NHL: Vinipeg u produžetku rešio derbi

Hokejaši Vinipeg Džetsa pobedili su na svom ledu Tampa Bej Lajtning posle preokreta rezultatom 5:4 u derbiju NHL.

NHL: Šarksi ubedljivi, Oilersi slavili posle penala

Hokejaši San Hoze Šarksa pobedili su Karolina Harikejnse rezultatom 5:1 u okvir NHL.

NHL: Pobeda Minesote u Sent Luisu, novi poraz šampiona

Hokejaši Minesota Vajldsa pobedili su Sent Luis Bluz na gostovanju u okviru NHL rezultatom 3:2.

NHL: Predatorsi slavili u produžetku u Dalasu

Hokejaši Nešvil Predatorsa savladali su Dalas Starse na strani 5:4 posle produžetka.

Vitezovi slavili posle produžetka, Tampa sigurna

Hokejaši Vegas Golden Najtsa savladali su Sent Luis Bluze posle produžetka rezultatom 4:3 i tako zadražali drugu poziciju na Zapadu.

NHL: Vajldsi ubedljivi, Starsi preokrenuli

Hokejaši Minesota Vajldsa savladali su Vankuver Kanukse na gostovanju rezultatom 5:2 i tako upisali treću uzastopnu pobedu.

NHL: Bluz se sluša u Detroitu

Hokejaši Sent Luis Bluza bili su ubedljivi u Detroitu protiv Red Vingsa i slavili rezultatom 6:1.