Ovečkin i Vilson po dva puta za pobedu Kapitalsa

NHL 8. nov 20197:36 > 7:38
Gregory Shamus, Getty Images Sport

U noći između četvrtka i petka u NHL je odigrano 11 mečeva. Čak pet duela rešeno je nakon produžteka, a samo u četiri meča slavili su gosti.

Lideri Istoka Vašington Kapitalsi slavili su nakon produžetka na gostovanju Florida Pantersima 5:4 i upisali 12. pobedu u 17 odigranih mečeva.

Meč pun preokreta počeo je golom Karlsona nakon samo 25 sekundi, ali su Pantersi prvu trećinu rešili u svoju korist. Samo minut i po trebalo je domaćinu da izjednači preko Vatrana, a Konoli je pogodio za 2:1 u 15. minutu.

Barkov je u 27 sekundu druge trećine doveo Panterse na dva gola prednosti, a Ovečkin je to shvatio kao izazov pa je golovima u sedmom i 13. minutu izborio izjednačenje.

Sekund pre kraja druge doenice Dadanov je, u situaciji sa igračem više pogodio za novo vođstvo Pantersa.

Jedini gol u trećoj deonici postignut je nakon 44 sekunde igre, a precizan je za 4:4 bio Vilson.

Vilson je još brži bio u produžetku u kome je njegovim drugim golom na meču sve bilo rešeno za samo 17 sekundi.