Slavlje Tampe u Stokholmu, Šarksima penal rulet

U noći subote na nedelju odigrano je 11 mečeva u NHL šampionatu. U okviru Global Series Stokholm je dočekao Tampa Bej Lajtings i Bafalo Sejbers, a slavila je ekipa sa Floride.

Tampa Bej Lajtning

Katharine Lotze/Getty Images

Bilo je 5:3 za Lajtings, mada je prvi do vođstva došao Bafalo preko Rajnharta u 10. minutu. Izjednačio je Marun do kraja prve trećine. Na samom startu druge, na isteku drugog minuta Hedman koristi igrača više i donosi prvu prednost Tampi. Marun je drugim golom tri sekunde pre kraja drugog perioda povisio na 3:1 i čini se prelomio meč. Olofson smanjuje u petom minutu treće trećine na 3:2, ali sa dva gola Gurdija i Džofefa Lajting definitivno overava pobedu. Konačan rezultat postavio je Ajhel 38 sekundi pre kraja meča.

Izuzetno zanimljivo bilo je u Kaliforniji, gde su San Hoze Šarksi gubili od Nešvila golom Forsberga, ali je Hertl doneo izjednačenje, a potom je odluka pala posle penal ruleta i bio je uspešniji domaći tim, pošto je Majer u sedmoj seriji postigao jedini gol sa penala računajući igrače obe ekipe. Do slavlja posle penala došao je i Pitsburg protiv Čikago Blekhouksa 3:2.

Ostali rezultati: Njujork Ajlanders - Florida 2:1, Montreal - L. A. Kings 3:2, Otava - Karolina 4:1, Toronto - Filadelfija 2:3, Vašington Vegas Golden Najts 5:2, Arizona - Minesota 3:4, Kolorado - Kolumbus 4:2, Kalgari - Sent Luis 2:3.

Đavoli "smirili" Uragane

Karolina Harikensi igraju odlično ove sezone, ali morali su da napuste pognute glave svoj led, pošto su položili oružje pred raspoloženim Nju Džersi Devilsima.

Sedmica Flajersa, furiozna treća trećina Pingvina

U noći između subote i nedelje odigrano je osam mečeva NHL šampionata. Ubedljivi su bili Filadelfija Flajersi, dok su Pitsburg Pingvinsi u poslednjih 20 minuta slomili Dalas.

Vašington petardom častio Rendžere

U derbiju večeri i divizije Metropolitan Vašington Kepitolsi ubedljivo su savladali Njujork Rendžerse 5:2. Pobede su još zabeležili Pitsburg, Edmonton, Kolorado, Čikago i Anahajm.

Uraganska petarda, Bafalo na penale

Odigrana su tri meča u noći između petka i subote u NHL karavanu. Najubedljiviju pobedu ostvarila je Karolina protiv Njujork Ajlandersa, dok je veoma neizvesno bilo u Bafalu i Kolumbusu.

Đavolima ni 4:0 nije bilo dovoljno za pobedu

Neverovatan meč odigran je u Nju Džersiju. Domaći Devilsi vodili su 4:0, ali Vinipeg Džetsi odbili su da se predaju i priredili jedan od većih preokreta.

Duel šampiona posle preokreta pripao Sent Luisu

U mečevima predsezone izuzetno zanimljiv bio je okršaj dva poslednja osvajača Stenli kupa. Sent Luis je na kraju savladao Vašington Kepitolse posle velike borbe 4:3.

Edmonton ugasio Flejmse sa pola tuceta

Odigrano je šest mečeva NHL predsezone. Najubedljiviju pobedu ostvarili su Edmonton Oilersi u kanadskom derbiju protiv Kalgarija 6:2.

Majer i Kutur svirali Bluz: Šarksi vode 1:0

U prvom meču finala zapadne konferencije NHL San Hoze Šarksi savladali su Sent Luis Bluz 6:3 uz sjajnu partiju dvojca Timo Majaer-Logan Kutur.

Panarin i Dušen vodili Kolumbus do brejka u Bostonu

U drugom meču polufinalne serije istočne konferencije Kolumbus je kao gost pobedio Boston posle produžetka 3:2 i došao do izjednačenja u seriji na 1:1.

Pobede gostiju, Kolorado prošao dalje

Kolorado Avelanši slavili su u gostima protiv Kalgarija 5:1 i uspeli da obezbede plasman u polufinale Zapada ukupnim skorom u seriji 4:1. Toronto je savladao Bruinse u Bostonu 2:1 i poveo 3:2 u seriji.

Orpik doneo šampionima 2:0

Branioci Stenlijevog trofeja Vašington Kepitolsi došli su do lepog vođstva 2:0, pošto su i u drugom meču na svom ledu savladali Karolinu, posle produžetka 4:3.

Samo Pingvini bez brejka

U drugim utakmicama prvog kola plej-ofa NHL šampionata pobede su zabeležili Kolumbus, Njujork Ajlanders, Vegas Golden Najts i Sent Luis.

Kolumbus hvata poslednji voz za plej-of

Hokejaši Kolumbus Blu Džekitsa ostvarili su pobedu u Medison Skver Gardenu protiv Njujork Rendžersa 3:2 posle penala i došli na poziciju koja vodi u plej-of.

Šampion razbio lidera, Vegas i Sent Luis u plej-ofu

U derbiju večeri aktuelni šampion Vašington Kepitols kao gost savladao je Tampa Bej 6:3. Učesnicima u plej-ofu pridružili su se Vegas Golden Najtsi i Sent Luis Blusi.

Sprženi Senatori: Kalgari u plej-ofu

Kalgari Flejmsi pobedom nad Otava Senatorsima 5:1 obezbedili su plasman u plej-of i postali prva ekipa sa Zapada kojoj je to pošlo za rukom.

Flejmsi petardom došli na korak od plej-ofa

Ulazi se polako u finiš ligaškog dela NHL šampionata i zahuktava se borba za plej-of mesta. Do sada su samo Tampa Bej Lajtingsi osigurali doigravanje, a na odličnom putu je i Kalgari, koji je u na svom ledu razbio Njujork Rendžerse 5:1.