Bruce Bennett/Getty Images

Hokej

12.11.2019 | 04.34

NHL: Kojoti dobili Kepitalse, osmica Karoline

U noći između ponedeljka i utorka u Nacionalnoj hokejaškoj ligi Arizona Kojoti su savladali Vašington Kepitalse 4:3 pole izvođenja penala, a Karolina je bila bolja od Otave 8:2.

Arozona Koyotes

Christian Petersen/Getty Images

Klejton Keler je doneo Arizoni prednost pet minuta pre kraja prve trećine, da bi u prvom minutu druge Kojoti došli do još dva gola. Strelci su bili Kristijan Fišer i Majkl Grabner. Ipak Kepitalsi se nisu predavali pa su sa dva gola Kuznjecova stigli do 3:2. Na minut i 16 sekundi do kraja je Ti Džej Oši došao do gola zbog kojeg se išlo u produžetak.

U pet minuta nije bilo golova, a u izvođenju penala Arizona je slavila. Mrežu Ilje Samsonova su pogdili Nik Šmalc i Konor Garland.

Karolina je vodila 2:0 posle prve trećine protiv Otave, strelci su bili Fegel i Nekas. U trećoj su pogađali Aho, Fluri i Hamilton za 5:0, a Kolin Vajt je smanjio za Senatore. Aho i Tkačuk su pogodili za 6:2, a Džingel i Edmundson su postavili konačnih 8:2.

NHL: Dva trilera, Hurikensi i Dalas izjednačili

Karolina je savladala Boston sa 3:2, dok je Dalas bio bolji od Kalgarija 5:4, pa su sada rezultati 1-1 u tim serijama prve runde plej-ofa NHL.

Kepsi dobili Boston, Sent Luis pao na penal ruletu

Poznat je epilog borbi za mesta nosilaca u konferencijskim četvrtfinalima NHL šampionata. U borbi za treće mesto na Istoku Vašington je savladao Boston 2:1, dok je treće mesto na Zapadu osvojio Dalas, pobedom nad Sent Luisom posle produžetka.

NHL: Ajlandersi, Kojotsi i Montreal u četvrtfinalu

Hokejaši Njujork Ajlandersa plasirali su se u četvrtfinale istočne konferencije NHL pobedom nad Florida Pantersima sa 3-1 u seriji. Istim rezultatom, Montreal Kanedijansi su bili bolji od Pitsburg Pengvinsa, a Arizona Kojotsi od Nešvil Predatorsa.

NHL: Karolina obezbedila mesto u plej-ofu

Ekipa Karolina Hjurikejnsa plasirala se u plej-of NHL, pošto je sa 3:0 u seriji savladala Njujork Rendžerse.

Gostima ni najmanja šansa

Odigrana su tri meča večeri i u sva tri su slavili domaći timovi. I to prilično uverljivo. Pobede su zabeležili Njujork Ajlandersi, Nešvil i Toronto.

NHL: Šampion pao u poslednjoj desetinki

Hokejaši Kolorado Avalanša savladali su sa 2:1 aktuelnog prvaka Sent Luis Bluz u razigravanju za poziciju nosioca u plej-ofu. Pobednički gol postigao je Nazem Kadri, samo desetinku pred kraj meča.

NHL: Ajlandersi, Karolina i Blekhoksi vode u serijama

Hokejaši Njujork Ajlandersa pobedili su Florida Panterse u prvoj utakmici osmine finala istočne konferencije NHL sa 2:1.

Lepe žene, brza vožnja i hokej iznad svega!

Ako si dobar i voliš ono što radiš, onda ni godine ne predstavljaju ozbiljniji problem i prepreku. Naravno, zdravlje mora da vas služi, presudan je faktor, spremnost na odricanje, život satkan u pravilima.

Fenjeraš srušio Tampa Bej, šestica Karoline

Detroit Red Vingsi zabeležili su pobedu protiv jedne od najboljih ekipa NHL karavana Tampa Bej Lajtingsa, posle penala 5:4. Pitsburg je vezao drugi poraz kod kuće, pošto je poražen od Karoline 6:2.

Vašington peticom pokorio Pitsburg

U derbiju istočne konferencije NHL šampionata Vašington je u gostima savladao Pitsburg 5:2, čime su nastavili poteru za Boston Bruinsima.

Flajersi "okrenuli" Kepitalse u DC

Hokejaši Filadelfija Flajersa pobedili su Vašington Kepitalse na strani, u okviru NHL, rezultatom 5:2.

Veliki kiks Vegasa, Ovečkin i Kepitalsi sigurni

U Nacionalnoj hokejaškoj ligi u noći između nedelje i ponedeljka slavili su Los Anđeles, Vašington, Nju Džersi i Kolumbus.

NHL: Vrh Zapada siguran, porazi Bruinsa i Lajtninga

Ekipa Sent Luis Bluza savladala je Čikago Blekhokse sa 6:5 i tako se učvrstila na vrhu zapadne konferencije NHL sa 84 boda.

Kovaljčuk sad prešao iz Montreala u Vašington

Legendarni ruski hokejaš, 36-godišnji Ilja Kovalčuk, pronašao je i treći klub u sezoni 2019/2020.

Blu Džekitsi prekinuli niz od osam poraza

U jedinom duelu odigranom u NHL u noći između ponedeljka i utorka, Kolumbus Blu džekitsi su slavili protiv Otava Senatorsa nakon produžetka rezultatom 4:3.

Bafalo slavio u Pitsburgu, Devilsi bolji od Kepitalsa

U subotu uveče odigrano je tri duela u NHL, a ubedljiv trijumf odneo je Bafalo na gostovanju u Pitsburgu.