Pljuvanje, tuča, isključenja – Kapitalsi bolji od Daksa

NHL 19. nov 20195:47 > 5:50
Patrick Smith/Getty Images

U dva duela odigrana u NHL pobede su u noći između ponedeljka i utorka zabeležili Vašington Kapitalsi i Arozona Kojotsi.

Vašington Kapitalsi slavili su na svom ledu protiv Anahajm Daksa 5:2 i tako upisali 16. pobedu u sezoni. Ekipa iz Vašingtona sada ima skor 16 – 7, a Daksi 12 – 10.

Samo 50 sekundi je bilo potrebno domaćinu da povede preko Panika i tako reši prvu trećinu u svoju korist.

Ovečkin je u sedmom minutu druge deonice iskoristio situaciju sa igračem više za novi gol, a 3:0 je bilo u samom finišu drugog perioda kada se u strelce upisao i Stivenson.

Drugu trećinu obeležila je gruba igra sa obe strane, brojna su bila isključenja, a Hatavej i Riči su dobili crvene kartone nakon tuče na samo 34 sekudne do kraja ovog dela meča. Svemu je prethodilo krajnje nesportsko ponašanje Hataveja koji je pljunuo rivala.

Vrana je u šestom minutu trećeg dela povisio na 4:0 pre nego što su se Daksi razbudili i preko Stila i Deslaurijersa smanjili na 4:2.

Nešto više od minut pre kraja, pogotkom na prazan gol Vilson je zapečatio pobedu domaćih.

Arozona Kojotsi slavili su 3:0 protiv Los Anđeles Kingsa golovima Garlanda, Stivena i Čičurina.