Derbi Istoka pripao Kapitalsima, Avelanš siguran

Tri meča odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka, a pobede su slavili Vašington Kapitalsi, Montreal Kanedijensi i Kolorado Avelanš.

Washington Capitals

Patrick Smith/Getty Images

Vašington Kapitalsi slavili su na svom ledu protiv Boston Bruinsa 3:2. Lider Istoka sada ima 23 pobede i deset poraza dok je njihov prvi pratilac Boston vezao četiri poraza i ima skor 20 - 12.

Prvu trećinu derbija Istočne konferencije otvorio je golom Pastrnak, a obaležilo je i pet isključenja - tri za domaće i dva za goste.

Kapitalsi do preokreta dolaze sredinom druge trećine kada je za samo tri i po minuta Oši postigao dva gola.

Kurli je na isteku trećeg minuta poslednje trećine postigao gol za izjednačenje, ali je u petom minutu Karlosn završio posao za svoju ekipu.

Slavio je i lider Zapada Kolorado Avelanš koji je pred svojim navijačima bio bolji od Filadelfija Flajersa 3:1, a Montreal Kanedijensi su nakon produžetka savladali Otava Senatorse 3:2.

Bruinsi na pobedničkom putu, neprijatno za Pitsburg

Boston Bruinsi su savladali Vegas Golden Najtse 3:2 u Nacionalnoj hokejaškoj ligi. Pobede su ostvarili i Florida, Njujork Ajlandersi, Karolina i Filadelfija.

Nazem Kadri sasekao Crvena krila

Kolorado Avelanši zabeležili su ubedljivu pobedu kod kuće nad Detroit Red Vingsima 6:3 i sačuvali mesto u samom vrhu Zapada.

Boston ispustio 3:0 - Pingvini preokretom do pobede

Hokejaši Pitsburga pobedili su Boston na svom ledu u uzbudljivoj utakmici NHL, posle preokreta, sa 4:3.

NHL: Loše veče za Boston, ostali lideri sigurni

U 11 mečeva Nacionalne hokejaške lige koji su odigrani u noći između utorka i srede pobede su ostvarili Kolumbus, Dalas, Arizona, Tamba Bej, Toronto, Pitsburg, Njujork Ajlandersi, Čikago, Vinipeg, Edmonton i Bafalo.

Uspešno veče za lidere konferencija

U noći između ponedeljka i utorka pet mečeva je bilo na programu u NHL.

Debakl Kepitolsa, Boston posle produžetka

Vašington Kepitolsi izgubili su na svom ledu od Nju Džersi Devilsa 5:1, dok su Boston Bruinsi uspeli posle produžetka da slave u Njujorku protiv Ajlandersa 4:3.

Kepitalsi pali u Filadelfiji

Hokejaši Filadelfija Flajersa pobedili su Vašington Kepitalse na svom ledu, u okviru NHL, rezultatom 3:2.

NHL zabrinut zbog Ovečkinove odluke o Ol-star meču

Ruski hokejaš Aleks Ovečkin neće igrati na Ol-star utakmici Nacionalne hokejaške lige zato što želi da se bolje pripremi za ostatak sezone.

Kapitalsi ubedljivi za peti vezani poraz Senatorsa

U noći između utorka i srede u NHL je na programu bilo 12 mečeva.

Kepsi u poslednjem minutu nadoknadili dva gola minusa

Vašington Kepitalsi su u NHL šampionatu ostvarili senzacionalni preokret protiv San Hoze Šarksa, a trijumfe u noći između nedelje i ponedeljka ostvarili su i Čikago, Florda, Kalgari i Anahajm.

Medvedima klizavo protiv Edmontona, buđenje Ajkula

Hokejaši Boston Bruinsa doživeli su i treći uzastopni poraz, jer je u „Ti Di Gardenu” sjajan meč odigrala ekipa Edmontona i slavila pobedu od 4:1.

NHL: Novogodišnja noć neuspešna za favorite

Sent Luis, Kolorado, Vašington i Boston, vodeći timovi konferencija u NHL, pretrpeli su poraze u novogodišnjoj noći.

Ajlendersi slavili u Minesoti, Dalas u Arizoni

Ekipa Njujork Ajlendersa zahvaljujući sjajnoj igri u poslednjoj trećini uspela je da stigne do preokreta i pobede na gostovanju Minesoti.

Uragan uzdrmao Kepitolse

U derbiju večeri Karolina je na svom ledu savladala bivšeg šampiona Vašington Kepitolse 6:4.

Ovečkin otkazao učešće na Ol-star meču

Hokejaš Vašingtona Aleksandar Ovečkin odustano je od učešća na Ol-star meču 2020. godine iako su ga navijači izabrali za kapitena Metropolitan divizije.

NHL: Bruinsima derbi protiv Kepitalsa

U derbiju Istočne konferencije NHL Boston Bruinsi savladali su Vašington Kepitalse sa 7:3.