Derbi Istoka pripao Kapitalsima, Avelanš siguran

NHL 12. dec 20196:48 > 6:49
Patrick Smith/Getty Images

Tri meča odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka, a pobede su slavili Vašington Kapitalsi, Montreal Kanedijensi i Kolorado Avelanš.

Vašington Kapitalsi slavili su na svom ledu protiv Boston Bruinsa 3:2. Lider Istoka sada ima 23 pobede i deset poraza dok je njihov prvi pratilac Boston vezao četiri poraza i ima skor 20 – 12.

Prvu trećinu derbija Istočne konferencije otvorio je golom Pastrnak, a obaležilo je i pet isključenja – tri za domaće i dva za goste.

Kapitalsi do preokreta dolaze sredinom druge trećine kada je za samo tri i po minuta Oši postigao dva gola.

Kurli je na isteku trećeg minuta poslednje trećine postigao gol za izjednačenje, ali je u petom minutu Karlosn završio posao za svoju ekipu.

Slavio je i lider Zapada Kolorado Avelanš koji je pred svojim navijačima bio bolji od Filadelfija Flajersa 3:1, a Montreal Kanedijensi su nakon produžetka savladali Otava Senatorse 3:2.